Dohodl se na dlouhodobé spolupráci se základní školou Partyzánská, kde se díky spolupráci vytvoří čtyři nové týmy mládeže.
Pod hlavičkou FBC Česká Lípa – ZŠ Partyzánská budou příští sezonu hájit barvy klubu dva nové týmy: elévové žáků, starší žáci a dva týmy dívek – elévky a žákyně. Ženská část klubu tak poprvé ve své historii dostane svojí strukturovou návaznost na tým něžného pohlaví.

ZŠ Partyzánská tak od příští sezony odstartuje rozšířenou výuku tělocviku se zaměřením na florbal. „Výhled spolupráce je ve vybudování dvou silných mládežnických struktur, které budou velmi úzce spolupracovat, a hráči se pak spojí v dorosteneckém věku do jednoho týmu.

Cílem základní školy pro příští roky je přihlášení mladších žáků a případně přípravky, načež škola bude moci nabídnout skvělé sportovní vyžití pro své žáky po celých devět let.

ZŠ Partyzánská si již pořídila mnoho florbalového materiálu, jako jsou mantinely, hokejky, časomíra. Žáci budou trénovat pod dohledem vyškolených trenérů z FBC Česká Lípa. Českolipský klub se tak v příští sezoně bude prezentovat se 13 týmy, čímž se zařadí mezi největší kluby v České republice.

„Dlouhodobá spolupráce s místní základní školou byla pro mě dlouho neuskutečněným snem, který se konečně podařilo zrealizovat. Zajistili jsme si nové talenty, se kterými můžeme v budoucnu konkurovat těm nejlepším týmům v České republice,“ netají radost Štěpán Slaný, jeden z hlavních protagonistů tohoto projektu a trenér druholigového „áčka“ České Lípy.

„Jedná se o další odrazový můstek do činnosti našeho oddílu,“ dodává s tím, že náročnost organizace se každým rokem zvyšuje. „S klubem je již spojeno mnoho administrativní práce. Například příští rok bychom naplnili halu na sedm dní v týdnů, a to od konce vyučování až do pozdního večera,“ vysvětluje Slaný.