Českolipský florbal se může chlubit již pěkným seznamem odchovanců, kteří se prosadili v nejvyšší soutěži a v juniorské i seniorské reprezentaci. „Právě tito hráči se podílejí na vedení klubu a stávají se tak garantem správného sportovního vývoje u mládeže,“ říká jeden z hlavních protagonistů FBC Česká Lípa Štěpán Slaný.

Florbalový oddíl v Č. Lípě se může spolu s fotbalovým klubem pyšnit nejrozšířenější členskou základnou a kompletní strukturou týmů.
„Díky letošní nové spolupráci se Základní školou Partyzánská budeme mít 13 týmů. Dvě mládežnické větve: jednu pod hlavičkou FBC, druhou pod ZŠ. Oba subjekty se spojí v dorosteneckém věku v jeden tým,“ vysvětluje Slaný.

ZŠ na Svárově nabídne kompletní florbalové zázemí pro mládežnická družstva, takže hráči dostanou ideální možnost se propracovat až do mužského elitního kádru. „Příkladem toho může být celek dorostenců, který se usídlil na druhém místě první ligy a dostal se tak do společnosti elitních mančaftů z celé republiky.“

Právě dorostenci a junioři se stávají nedílnou součástí mužského áčka, jež třetí rok zatím neúspěšně usiluje o historický postup do první ligy.
První mužstvo FBC trénují právě Štěpán Slaný a Jiří Stožický. Slaný je český reprezentant, Stožický působí jako hlavní kouč extraligové Boleslavi. V sestavě se navíc objevují díky střídavému hostování další českolipští odchovanci, jako jsou Radek Gwuźdź nebo Petr Procházka.

„Celé vedení klubu věří, že příští rok odehrajeme své domácí zápasy konečně už v nové sportovní hale,“ přeje si Štěpán Slaný.