Získal jednu bronzovou medaili v disciplíně 800 m volným způsobem, kde zaostal za vítězným Svobodou ze Znojma a Pošmourným z Komety Brno. Hodnota loňského osobního rekordu by však Michala posunula na první příčku.

Nevydařila se ani kraulová čtyřstovka, ve které skončil čtvrtý a bohužel se nepodařilo konečně pokořit hranici čtyř minut na padesátimetrovém bazénu. Kraulová dvoustovka znamenala nový osobák, ale to stačilo pouze na páté místo. Velmi pěkný osobní rekord si Michal zaplaval v doplňkové disciplíně 50 m motýlek, kde dokázal, že umí i krátké tratě a ve finále této disciplíny obsadil konečné 7. místo.

Na mistrovství ČR nestartovala Petra Chocová, která si léčí natržený stehenní sval, a musela proto vynechat první nominační start na srpnové MS v Římě. V Budějovicích však byla, protože v předvečer mistrovství se zúčastnila vyhlášení nejlepších sportovců Českého svazu plaveckých sportů.

Především díky 6. místu ve finále prosincového ME v chorvatské Rijece a pěti novým českým rekordům obsadila skvělé třetí místo (zvítězil Verner z Komety Brno a druhý byl loňský vítěz Svoboda ze Znojma). Následující den se P. Chocová před zahájením odpoledních finálových disciplín zúčastnila vyhlášení konečných výsledků ČP v plavání za rok 2008, kde obsadila rovněž bronzovou příčku.