Svěřenci Davida Derky opět nezachytili začátek, v průběhu druhé třetiny prohrávali už 1:5. Pak ale mocně dotahovali, Štěpán Slaný využil přesilovku a v čase 53:36 srovnal na 7:7. Místo obratu ale přišly dva góly Black Angels a byla z toho další českolipská porážka na domácí půdě.

„Rozhodl náš klasický začátek. Začneme dobře, ale paradoxně inkasujeme a pak už musíme dotahovat. Je to pořád dokola,“ kroutil hlavou českolipský Lukáš Mlejnek, který dosáhl na svůj první hattrick v nejvyšší soutěži. Radost z toho ale moc neměl.

„Máme jenom pět bodů, to je prostě hrozně málo. V téhle fázi sezony jich mělo být daleko víc. Desáté místo je sice na dostřel, ale tady jsme ztratili body, které byly potřeba pro posun do horních pater tabulky,“ zakroutil Mlejnek hlavou.

Českolipský florbalový klub se na vlastní palubovce trápí, doma ztratil už pátý zápas v řadě.„Rozhodují prostě drobnosti. Nehrajeme špatně, kluci mají svou kvalitu. Ale zápasy se rozhodují v brankovišti. Sami šance nedáváme, naopak soupeř trestá naše chyby. Asi budeme muset začít hrát na parketách, abychom doma vyhrávali,“ hořce se usmál David Derka, trenér České Lípy.

Veselo je naopak v Liberci. Tamní florbalisté si v Praze vyšlápli na čtvrtou Bohemku, kterou porazili 8:4. Svěřencům trenéra Skružného vyšla poslední desetiminutovka, ve které nastříleli čtyři branky a rozhodli o cenné výhře. Hattrickem se blýskl a k výhře přispěl Radek Valeš.

Florbalová Superliga pokračuje už v neděli. Liberec od 17 hodin hostí Vítkovice, Lípa hraje od 18 na Spartě.

Pro Amálku vybrali 22 tisíc korun

Při utkání Česká Lípa – Black Angels se dohromady vybralo krásných 22 tisíc korun pro malou Amálku ze Stružnice. Ta se narodila předčasně ve 25. týdnu těhotenství s váhou 700 gramů. Podle lékařů je však Amálka, kterou trápí zrak i hmat, statečnou bojovnicí s velkou chutí žít. V současné době musí dojíždět na neurorehabilitace do Liberce, kde jí je právě zrak a hmat stimulován. Tyto rehabilitace však jsou velmi nákladné, a proto se i českolipský klub rozhodl Amálku touto akcí podpořit.