O osudu třech bodů bylo jasno víceméně od začátku prvního poločasu. Čtrnáctinásobný český mistr diktoval tempo hry a poprvé udeřil už ve třetí minutě, do šaten se šlo nakonec za stavu 5:0 pro Chrudim. Hned po přestávce se sice prosadil po hrubé chybě hostujícího brankáře Litviněnka Miroslav Rott, to však bylo za strany České Lípy vše. Chrudim naopak přidala další dvě trefy a s přehledem si došla pro třetí výhru v řadě.

„Odehráli jsme dobrý první poločas, v kvalitní rychlosti a se slušným počtem vstřelených branek. Ve druhém poločase jsme tempo ztratili, možná jsme byli i trochu unavení, protože jsme byli dlouho bez zápasu. Odehráli jsme ale dobrý zápas a nyní se připravíme na poslední utkání roku,“ popsal duel ze svého pohledu chrudimský trenér Felipe Conde.

To kouč České Lípy Karel Kruliš litoval především velkého počtu vytvořených chyb: „Chrudim ukázala svou kompaktnost a sílu a zaslouženě vyhrála. My se musíme ponaučit z chyb a připravit se na další zápas.“

Démoni proti Chrudimi zakončili první polovinu sezony, ve které z jedenácti kol třikrát vyhráli a jednou brali remízu. Deset bodů tak zatím stačí na sedmé místo tabulky se skóre 42:56. V pátek Českou Lípu čeká daší domácí duel s Brnem.

Česká Lípa – Chrudim 1:7 (0:5)
Branky: 21. Rott – 3. Pavel Drozd (David Drozd), 5. Pavel Drozd (Everton), 11. Everton (Pavel Drozd), 15. Koudelka (David Drozd), 20. Pavel Drozd (Duio), 24. Pavel Drozd (Everton), 26. David Drozd (Slováček). ŽK: 0:1. Rozhodčí: Vlašič – Lasch.

Česká Lípa: Kirov – Rott (C), Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Mykiska, Bartůněk, Zapletal, Abrham, Bejda, Němec.

Chrudim: Litviněnko (Javorski) – Everton, Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Duio, Balog, Slováček, Felipe.

Více v pondělním vydání Českolipského deníku.