„Domácí utkání jsme začali dobře, dostali se opět do řady šancí, ale bohužel pro nás jsme proměnili jen jednu,“ litoval domácí trenér Karel Kruliš: „Ve druhém poločasu už dominovala Sparta, bylo to fyzicky těžké a trochu nám ke konci docházely síly.“

Sparta sehrála s českolipskou partou i se základní částí už čtyři zápasy – celkové skóre zní 37:3 pro pražský tým. Ten potvrdil dlouhodobý ligový průměr 11,5 branky na zápas. „Výsledky jsou pro nás až kruté,“ prohlásil jeden ze zkušených domácích borců Miroslav Semerád.

Ilustrační foto
Démoni překonali historický mezník. Ale ne Spartu

Démony senzačně dostal do vedení povolaný Bejda. Oproti páteční premiéře na Spartě byl k dispozici devět hráčů. Nejvíce vytížený byl přesto 31letý bulharský brankář Milen Kirov. „Chtěli jsme dát první gól, ale domácí byli hodně zalezlí. Jsem rád, že jsme i druhý zápas vyhráli a v pátek máme mečbol,“ prohlásil David Cupák ze Sparty.

V polovině druhé půle vedli hosté už 8:1. „Škoda, že jsme nedali šance, jednu jsem měl i já, ale zakončil jsem to špatně,“ uvedl českolipský Tomáš Fichtner.

Futsalová liga, 2. čtvrtfinále play off:

Démoni Česká Lípa – Sparta Praha 1:9 (1:4)

Branky: 5. Bejda (Fichtner) – 5. Wilde (Angellott), 8. Drahovský (Vnuk), 12. Grbeša (Angellott), 15. Vnuk (Cupák), 21. Vnuk (Drahovský), 24. Grbeša (Novak), 27. Cupák (Drahovský), 29. Wilde (Novak), 40. Novak. Rozhodčí: Černý, Lafek – Nešněra. Diváků: 130. Stav série: 0:2).
Démoni: Kirov, Sochůrek – Švec, Hrubý, Fichtner, Havrda, Bejda, Zapletal, Rott, Havlásek, Semerád, Kubelka.
Sparta: Gerčák, Vahala – Seidler, Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Cupák D., Hora, Wilde, Angellott, Křivánek, Amráni, Hrdina.