Začátek zápasu naznačoval, že se chodovští florbalisté nadále trápí. V televizním duelu se totiž už ve čtvrté minutě dostali do ztráty 0:2 a do konce první třetiny na ní nebyli schopni odpovědět. Zato Česká Lípa se na domácí půdě svým fanouškům předvedla skvěle. Už v první minutě se totiž dostala do velké šance, která sice ještě brankou neskončila, ta v čase 1:54 z hole Jana Pešky už ale za záda chodovského brankáře doputovala. O minutu a půl později se navíc do samostaného úniku dostal Radek Krajcigr a zvýšil vedení svého celku na dvě branky. 

Ve druhé periodě ale jakoby proti České Lípě nastoupil zcela jiný tým. Chodov se během sedmi minut dostal ze stavu 0:2 do vedení 4:2 díky čtyřem různým střelcům a najednou mu vše vycházelo. Ve 31. minutě navíc kádr z Jižního Města dostal k dispozici také trestné střílení, které ale skvěle vychytal domácí brankář Jan Dvořák a dodal tak svému týmu na chvíli ztracené sebevědomí. Čtyři minuty před koncem druhé periody pak na 4:4 srovnal Jan Peška.

To ale bylo z dílny českolipských střelců v tomto zápase všechno a na konečných 8:4 pak skóre upravili už pouze chodovští florbalisté Michal Podhráský, Lukáš Kafka a dvojnásobný střelec Tom Ondrušek. Kádr z hlavního města tak ukořistil první tři body v nové sezoně.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FAT PIPE Florbal Chodov 4:8 (2:0, 2:5, 0:3)

Branky: 2. Peška, 4. Krajcigr, 32. Jirsa, 37. Peška - 22. Slunečko, 23. Maxa, 28. Komárek, 29. Vošta, 40. Podhráský, 42. Kafka, 47. Ondrušek, 60. Ondrušek. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 203. Zásahy brankářů: Jan Dvořák 23 - Karel Hodík 11.

Zdroj: cfbu.cz