Po náročné večerní stavbě soutěže se následující den ráno celý tým spojil, aby vybojoval mezi 359 závodníky s 525 starty bronzovou medaili mezi týmy. Nejúspěšnějším týmem byl silný Dragon, druhou příčku obsadil Sport Union a třetí pozici zaujal Sport Relax z České Lípy - získal čtyři zlaté, sedm stříbrných a šest bronzových medailí.

„Městu patří za pomoc velký dík,“ byl vděčný trenér Sport Relaxu Pavel Znamenáček. A byl to právě Znamenáček, kdo přivítal na slavnostním nástupu v českolipské sportovní hale všechny závodníky, hala praskala ve švech.

„Nemohu vyzdvihnout jedince, jelikož všichni naši svěřenci dali do bojů vše. Máme skvělou mládežnickou základnu, jsme jeden velký tým a na tom stavíme. Máme také co zlepšovat a věřím, že příští rok budeme o několik kroků dále,“ uvedl trenér Znamenáček a dodal: „Děkujeme také za krásná a vzácná slova od trenérů a jejich svěřenců, kterým se soutěž v České Lípě moc líbila a rádi sem jezdí.“

Do konce kalendářního roku mají karatisté naplánovaný bohatý program. V sobotu 30. listopadu se v České Lípě koná Pohár mládeže FSKA. Další víkend se uskuteční republikový šampionát WKF v Praze a týden nato se v hlavním městě mohou karatisté těšit na Noc mistrů. Poslední akcí roku 2019 bude výšlap na Jedlovou, který je v diáři poznamenán na 28. prosince.