Nový rok odstartovala Lokotka náramně. Na půdě vedoucího týmu Lvi Praha B vyhrála 3:1. „Tohle jsme nečekali. Zahráli jsme dobře a vrátili se díky tomu do boje o první dvě místa ve skupině,“ přiznal Jan Javůrek, českolipský trenér.

Vystřízlivění přišlo ve druhém utkání. Lípa prohrála na půdě rezervy Liberce 0:3. „Jeli jsme tam jako mírný favorit a vůbec to nezvládli. Nešel nám servis, strašně lehce jsme prohráli,“ zakroutil hlavou.

Odveta byla úplně naopak, Lokomotiva doma Duklu B smetla 3:0. „Před zápasem jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme a že je potřeba všechno změnit. Měl jsem k hráčům velmi důrazný proslov. Vyplatilo se to. Hráli jsme úplně jinak a zaslouženě vyhráli,“ usmál se.

Česká Lípa je v tabulce třetí, stále tak může snít o prvních dvou místech, které zaručují záchranu v soutěži. „Teď hrajeme třikrát doma, to by mohla být výhoda. Ale musíme k tomu přistoupit zodpovědně a nic nepodcenit,“ dodal.

Jak už bylo napsáno, Lokomotiva bude hrát tři zápasy v řadě na domácí půdě. V sobotu 29. ledna od 17 hodin přijede vedoucí tým Lvi Praha B. V pátek 4. února od 19 hodin vyzve Lokotka celek ČZU Praha. A v sobotu 5. února od 17 hodin hraje Česká Lípa proti MFF Praha. 

Tabulka: 1. Lvi Praha B 13, 2. ČZU Praha 13, 3. Lokomotiva Česká Lípa 12, 4. Dukla Liberec B 12, 5. USK Ostrava 11, 6. Staré Město 6, 7. MFF UK Praha 5.