„Tým jsme rozdělili na dvě půlky. Ta první posilovala a cvičila, druhá pak odehrál utkání proti Pardubicím. Na palubovce bylo sedm nových mladých hráčů. Byla to pro ně první zkušenost v seniorské kategorii. Sice jsme prohráli, ale svůj účel to splnilo. Na hřišti jsme měli dvě provizorní lajny. Kluci nabrali objem a měli vyšší intenzitu. Soupeř hrál standardně na čtyři lajny. Takže ten výsledek je nakonec neobjektivní, ale určitě to bylo lepší, než klasický trénink o mantinely. Také nám to nastavilo zrcadlo, jak jsou na tom mladí kluci,“ nechal se slyšet David Derka, kouč České Lípy.

Ve čtvrtek by měla Česká Lípa hrát proti Ústí nad Labem, poslední červnový víkend se pak utká proti celku Black Angels Praha.

Co se týče složení kádru na novou Superligovou sezonu, trenér Derka má stále několik otazníků. „Někteří hráči uvažují, jestli budou pokračovat dál. Mají individuální přípravu, jednou za dva týdny pak trénují s námi. Na konci června si s nimi promluvíme a uvidíme, jak to bude dál. Pokračuje Radek Krajcigr a další stěžejní hráči. Ale u některých jsou prostě otazníky. Soutěž startuje za dlouhou, je potřeba fungovat v nějakém režimu,“ pokračoval českolipský kouč.

Jeho svěřenci jsou už několik týdnů v přípravě, ta hlavní teprve přijde. „Aktuálně fungujeme na bázi pěti až šesti tréninků týdně. Jedeme takhle už pět týdnů a pojedeme do konce června. V červenci dostanou hráči individuální plány a budou moct odjet na dovolenou. Koncem července pak naběhneme na určitý režim fungování. Budeme hrát přípravné zápasy a budeme se více věnovat hokejce. Postupně to budeme směřovat ke startu sezony, která bude startovat v září. Chceme se dobře připravit, abychom soutěž odstartovali daleko lépe, než loni,“ dodal David Derka.