Svěřenci Davida Derky zápas dobře rozehráli. „Myslím si, že Sparta nečekala, že bychom s ní hráli vyrovnaný florbal. Je škoda, že jsme z první třetiny nevytěžili víc. Hosté pak snížili, pro nás to byl nešťastný gól. Spartu to nakoplo, cpala se dopředu,“ přiznal kouč David Derka.

Poslední perioda se České Lípě nepovedla, v ní ztratila celý zápas. „Nedokázali jsme být aktivní s míčkem v útoku, byli jsme málo nebezpeční. Bylo tam sice pár zajímavých situacích, ale nic z toho nebylo. Sparta pak vyrovnala a pak utkání otočila díky dvěma přesilovkám. V závěru jsme to zkoušeli v šesti proti pěti, byla tam tyčka, lítalo to okolo, ale bohužel,“ pokrčil Derka rameny.

Na osmé místo tak českolipští florbalisté ztrácejí stále osm bodů. (Nedělní zápasy skončily po uzávěrce článku). Musí si ale hlídat záda, zespoda se přiblížily jak Pardubice, které mají navíc hodně odložených zápasů, tak Královské Vinohrady. „My se nemůžeme ohlížet vpravo, vlevo. Musíme makat tak, jako proti Spartě, nebo část zápasů proti Bohemce. Ve florbale se ale nedá vyhrávat na dva góly,“ dodal David Derka.

V neděli 14. února hraje Lípa na půdě Střešovic.

Zdroj: Youtube

FBC 4CLEAN Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. Jireček (Dzierža), 21. Kopič (Štěrba) – 24. Hurt (Ujhelyi), 48. Krbec (Ujhelyi), 53. Krbec (Garčar), 57. Garčar (Krbec)

Střely na branku: 14:21 Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. R: Nábělek, Štengl.

Česká Lípa: Dvořák (Chyna) – Novák, Stárek, Kadlec, Pastor, Štěrba, Tichý – Jireček, Dzierža, Karel – Kopič, Černý, Jirsa – Vavruška, Krajcigr, Pařízek – Ekl.