Na třetí ročník seriálu pohárových závodů Českého krasobruslařského svazu se sjelo 140 závodníků z 24 měst celé republiky.

Již před sedmou hodinou ráno se začali sjíždět a registrovat první účastníci závodu. Po povinné prezentaci a losování startovního pořadí se na ledě předvedli ti nejmenší krasobruslaři, kdy nejmladšímu účastníkovi nebyly ještě 4 roky. „Tyto děti však předvádějí pouze předepsané jednoduché krasobruslařské prvky. Ve vlastním závodě předvádí bruslař svou volnou jízdu, která v závislosti na věku trvá od devadesáti sekund do třech a půl minuty a obsahuje předepsané povinné prvky," vysvětluje Ivana Vladimirova z českolipského klubu SK Kraso.

Pětičlenný sbor rozhodčích pak hodnotí lehkost, plynulost a čistotu bruslení, celkový styl, držení těla, bruslení v rytmu vybrané hudby a kvalitu předvedených prvků.

Oproti minulým ročníkům byl závod díky velkému zájmu rozšířen i o chlapecké skupiny. Rozsah závodu se díky této změně rozšířil na 13 věkových a výkonnostních kategorií. Chlapců nakonec startovalo osm, což je v krasobruslení vysoké číslo.

Domácí oddíl měl zastoupení ve většině kategorií. Ze všech rozdaných pohárů zůstalo v České Lípě sedm z nich. Tři zlaté a čtyři bronzové poháry jsou důkazem pečlivé přípravy a kvalitního zázemí českolipského krasobruslení. Naopak nejvzdálenějším městem, kam putoval zlatý pohár v kategorii „Nováčci mladší", bylo Brno.

Závod trval 12 hodin, během nichž byli návštěvníci svědky úžasných výkonů mladých a nadějných sportovců, což podtrhovaly úsměvy a spokojenost všech zúčastněných. Nejeden z nich si pochvaloval i skvěle zvládnutou organizaci celého dne. Z České Lípy všichni odjížděli spokojeni, neboť i závodníci na posledním místě obdrželi kytičku, diplom, medaili a dárkovou tašku.

Oddíl SK Kraso Česká Lípa je každým rokem úspěšnější, a proto se již teď se můžeme těšit, co přinese příští rok a s ním v pořadí již IV. ročník Českolipské piruety. V neposlední řadě by organizátoři rádi poděkovali za podporu Města Česká Lípa, Sportareálu a Jizerských pekáren.

Výsledky SK Kraso Česká Lípa:

žačky B
5. Rosalie Krejčí
7. Lucie Andráková

žačky mladší
1. Nikol Ivanjuková
3. Markéta Mikysová
6. Ivana Vladimirova
8. Lucie Hadravová

žačky nejmladší
3. Kristýna Stolarzová
4. Jasmína Živcová
21. Eliška Zlatníková

nováčci
11. Vanda Jeklová
15. Kristýna Jungwirthová

nováčci mladší
1. Dominik Živec
3. Vojtěch Stolarz
15. Zoe Prášilová

přípravka
1. Ella Dobrovolná
3. Tereza Mátlová
8. Isabela Michlíková
14. Natálie Trnečková