„Po náročném týdnu, kdy jsme odehráli v šesti dnech tři zápasy nám včerejší zápas ukázal, že se umíme poprat i s týmem, který je nabitý cizinci. Kluky chválím za skvělý přístup k zápasu. Dál se teď musíme připravit na další zápasy. A začít bodovat,“ zhodnotil utkání trenér České Lípy Karel Kruliš.

Do utkání přitom lépe vstoupili právě Démoni. V 7. minutě tečoval Bejda střelu Zapletala a Česká Lípa vedla. Favorité z Teplic ale do poločasu stihli utkání otočit. Nutno podotknout, že Česká Lípa jim tomu pomohla díky svým chybám v rozehrávce. V 10. minutě chyboval Abrhám, těžil s toho Adriano, který vyrovnal. Ten samý hráč pak za minutu využil fatální hrubky brankáře Mareše. Baran měl pak lehkkou pozici.

Smůlu si vybíral domácí Fichtner, který se svou šikovností namotal do několik zajímavých příležitostí. Vaz domácím zlomila 27. minuta. Bejda v jasné šanci podrazil Deca a teplický Svarog kopal krátkou penaltu. Bejda navíc dostal červenou kartu, penaltu vzápětí proměnil Tato. Ve 30. minutě přišel čtvrtý hřebíček do českolipské rakve. Střelu Tata Mareš vyrazil, s pohotovou dorážkou ovšem přispěchal Joao Salla, který zvýšil na 4:1 pro hosty. 

Svěřenci Karla Kruliše to pak zkusili v pěti v poli. A vytvářeli si šance. Třikrát se před brankou objevil Fichtner, velkou příležitost měl i Havrda. Démoni ale naráželi na dobře chytajícího Hůlu, nebo se prostě netrefili. 

„V utkání jsme opět hráli dobře dozadu a od toho se i odvíjel výsledek. Důležité bylo, že nás nepoložil první gól a rychle jsme zápas otočili ve svůj prospěch. Zápas jsme měli pod kontrolou a po celou dobu jsme šli jasně za vítězstvím,“ zdůraznil teplický brankář Karel Hůla.

Česká Lípa tak zůstává v tabulce devátá, Teplice jsou první. Další utkání mají na programu Démoni v pátek 5. února. Od 20.30 hostí doma Mělník. 

FC Démoni Česká Lípa - Svarog FC Teplice 1:4 (1:2)

Branky: 7. Bejda – 10. Adriano (Jezin), 12. Baran (Adriano), 27. Tato (pen.), 30. Salla (Tato). R: Čurda – Vrtal. ŽK: Fichtner - Tato, Baran. ČK: Bejda (Česká Lípa). 

Česká Lípa: 
Mareš (Kirov) – Rott (C), Fichtner, Havrda, Bialek – Švec, Bužík, Caizl, Klimt, Zapletal, Abrham, Bejda.

Teplice: 
Hůla (Marek) – Baran (C), Jezin, Deco, Adriano – Gansuch, Žolcer, Keko, Salla, Tato, Šebek, Taverna.