Česká Lípa doma přivítala kvalitní Chodov. Domácí sehráli velmi dobře první dvě třetiny. Do té poslední šli s vedením 6:4 v zádech. Jenže hosté bleskurychle srovnali, opařili domácí a domů si přivezli výhru 10:7.

„Bohužel jsme začátek třetí zaspali přesně tak, jak v té první. Chodov rychle srovnal na 6:6, dělali jsme individuální chyby. Pak už se to těžké otáčelo. První dvě třetiny jsme ale předvedli výborný výkon. Měli jsme tam hodně šancí a podle mě jsme měli dát více branek,“ litoval Vladimír Trčka, kouč České Lípy.

Ohlasy trenérů po zápase Česká Lípa - Chodov. | Video: Český florbal

Jeho svěřenci jsou tak po dvou zápasech na nule. „Porážka bolí, ale na našem výkonu z prvních dvou třetin se dá stavět. Chodov dlouhodobě patří do první pětky celé soutěže. Teď hrajeme derby v Liberci, kde chceme bodovat. Bude pro nás složité to, že hrajeme už od devíti ráno. Ale musíme se s tím nějak poprat,“ dodal Trčka.

Liberec po první třetině držel Mladou Boleslav na uzdě a prohrával těsně 0:1. Jenže v prostřední periodě úplně odešel, domácí favorit mu nasázel devět branek a nakonec vyhrál drtivě 15:3. Boleslav porazila stejným výsledkem v prvním kole Českou Lípu.

„Povedl se nám vstup do zápasu, v první třetině to od nás vůbec nebylo zlé. Druhá třetina pro nás byla hodně hořká. Úplně jsme odešli a Boleslav nás tvrdě trestala z brejků. Teď už se ale připravujeme na derby proti České Lípě,“ pravil liberecký florbalista Filip Smutný.

Ohlasy hráčů po zápase Česká Lípa - Chodov. | Video: Český florbal

„Na začátku jsme domácí trápili na naší polovině, tolik se do nás nedostávali. Potom se ale naše hra úplně rozpadla. Dostávali jsme góly z brejků, na tom musíme zapracovat,“ přiznal Matěj Kuchlo, asistent libereckého trenéra.

Jak už bylo zmíněno, tak ve třetím kole se bude hrát v Liberci vzájemné derby. V rámci školního zápasu se hraje v pátek 22. září od 9 hodin.