V prvním duelu českolipští hráči zajížděli do Benátek na Jizerou. Domácí jsou velkým aspirantem na postup do extraligy a proti Lokotce to potvrdili hladkou výhrou 3:0. „Víme, že jsme outsider celé skupiny. Byla tam cítit nervozita a taky očekávání, jak obstojíme,“ připomněl Javůrek.

„Benátky pro nás byly velkou zatěžkávací zkouškou. Byli jsme opravdu hodně nervózní, podle toho to vypadalo. Nekladli jsme moc velký odpor. Je to škoda, kdybychom zahodili tu nervozitu, věřím, že bychom předvedli víc,“ zdůraznil Javůrek.

První výhra přišla ve druhé bitvě, kdy Lokomotiva doma porazila 3:1 rezervu liberecké Dukly. „Nutno dodat, že soupeř nepřijel posílen o hráče extraligového týmu, protože Dukla v tu samou dobu hrála derby proti Ústí nad Labem. Do zápasu jsme vstoupili dobře, bylo tam hodně nasazení. Víceméně jsme hráli tak, jak jsme si řekli. Soupeře jsme v prvním setu k ničemu nepustili, pomohl nám náš kvalitní servis. Podle toho se odvíjely další sety. Byl jsem trochu zklamaný, že jsme to neuhráli na 3:0. Tady jsem hodně spokojený, nečekali jsme, že budeme mít po dvou zápasech tři body,“ usmál se Javůrek.

Cíle České Lípy jsou jasné. Zachránit první ligu. „To je prvotní cíl. Po výhře nad Libercem si myslíme trochu výš. Ale jsme realisté. Co se týče kádru, tak jsme našli dalšího rozehrávače a na hostování k nám přišel Pavel Pěnička, blokař z Turnova. Kdysi už tady ligu hrával, má zkušenosti,“ dodal Javůrek.

Další zápas čeká na Lokomotivu v neděli 23. října, kdy jí od 16.30 čeká boj na palubovce Hradce Králové.

Benátky nad Jizerou – Česká Lípa 3:0 (13, 20, 21)

Lípa: M. Beneš, Charousek, Jedlink, Basl, German, Rataj, Vít. Střídali: Beránek, Kuncíř, Melich.

Česká Lípa – Dukla Liberec B 3:1 (16, 22, -22, 22)

Lípa: M. Beneš, Charousek, Jedlink, Basl, German, Rataj, Vít. Střídali: Beránek, Kuncíř, O. Beneš, Pěnička.