FOTOGALERIE: Modrobílé peklo FBC nepomohlo. Prohrává 0:2

Česká Lípa - Ale to je špatně, kluci… Florbalové áčko mužů ve svých dvou víkendových domácích zápasech série čtvrtfinále play off 1. ligy totálně padlo.

4.3.2013 1

Českolipské florbalisty čeká druhá sezona v první lize.Foto: Deník/Vít Černý

TJ Sokol Královské Vinohrady, osmý celek základní části, je vyškolila především v produktivitě.

Po sobotním dramatu, v němž hostitelé mohutně, byť neúspěšně, dotahovali jasný náskok Pražanů, aby prohráli 8:13, se domácí fanoušci těšili na nedělní mač. „Zítra je to naše," křepčily vyzývavě v závěru sobotního duelu téměř čtyři stovky diváků.

Jenže… Ani v neděli večer muži FBC Česká Lípa neuspěli. Prohráli i druhý zápas čtvrtfinálové série, tentokrát 3:5, a v sobotu 9. března pojedou do hlavního města ustát velice nepříznivý stav 0:2 na zápasy.

1. zápas čtvrtfinále:

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - Sokol Královské Vinohrady 8:13

Vstup do utkání vypadal výborně, Tichý v padesáté vteřině natáhl z půlky a krásnou střelou poslal FBC k radosti 350 diváků do vedení. To však bylo od České Lípy na dlouhých 37 minut vše. Ve vyrovnaném utkání se začala projevovat nervozita, hráči kazili jednoduché přihrávky a Vinohrady vše nekompromisně trestaly. V rychlém sledu přišly tři branky hostů. I přes nepříznivý stav se domácí velmi snažili, bohužel všechny střely končily na výborném Václavíkovi, nebo na jeho dobře postavené brance, která v první třetině zastavila tři pokusy.

Druhá část se moc nelišila od té druhé, trochu bezzubý nápor České Lípy, kdy zásahy si díky zdařilým blokům a hodně čitelné střelbě počítali spíše hráči z pole než vinohradský Václavík. Skóre se tak měnilo ze začátku jen na té vinohradské straně - 1:6. Psychická vzpruha pro domácí přišla až ve 38. minutě, Jirsa se otočil kolem obránce a střelou nad rameno povzbudil svůj tým a početnou návštěvu na tribuně.

Do poslední části nezbývalo Brzdám pořádně odbrzdit. Obrovský nápor a případné snížení na hratelných 3:6 však zhatila na konci špatná přihrávka Motejzíka, tu vystihl Smutný a z brejku definitivně pohřbil všechny naděje FBC. Téměř rozhodnuté utkání se pak změnilo v otevřenou střelnici, kdy branky padaly na obou stranách jak na běžícím páse až na končených 8:13.

Branky:1. Milan Tichý, 39. Jakub Jirsa, 45. Radek Bezouška, 47. Dominik Jansa, 50. Ondřej Mach, 56. Jan Merlíček, 56. Lukáš Kotera, 57. Štěpán Motejzík - 3. Michal Smutný, 7. Josef Mareš, 8. Jan Králík, 17. Matěj Raiter, 34. Josef Mareš, 35. Michal Mareš, 43. Michal Smutný, 44. Jan Králík, 45. Jan Králík, 47. Michal Smutný, 55. Ondřej Houra, 59. Michal Dolejš, 60. Josef Mareš;

rozhodčí: Miroslav Kulhánek - Petr Michálek; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 335; zásahy brankářů: Ivan Ponomarev 13, Ondřej Knol 6 - Dušan Václavík 34. Třetiny: 1:4, 1:2, 6:7.

2. zápas čtvrtfinále:

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - Sokol Královské Vinohrady 3:5

Muži FBC Česká Lípa prohráli oba víkendové zápasy čtvrtfinálové série. V neděli podlehli Královským Vinohradům 3:5, o den dříve 8:13. Do druhého utkání změnily Vinohrady své rozestavení, místo zataženého bloku vytáhly hru a téměř celý zápas dělaly méně zkušenému týmu mnoho starostí s rozehrávkou. Jako první šli do vedení hosté, jednoduché přečíslení celé pětky zužitkoval sám před Ponomarevem Piňos, 0:1. Právě střelec první branky pak Vinohrady oslabil díky zbytečným protestům a Lípa mohla oživit svojí výbornou disciplínu ze základní části a srovnat na 1:1.

Jestliže v první utkání nastřeloval tyčky FBC, ve druhém to byly Vinohrady, nejprve Zezulka a po něm Piňos zkontrolovali správné postavení branky ruského reprezentanta ve službách FBC. Střeleckou smůlu nakonec utěšenou střelou z rychlého kontru protrhnul Králík, 1:2. Na úvod třetí třetiny si Vinohrady připravily pro domácí studenou sprchu a po čtyřech minutách byl stav 1:4.

Místy hodně křečovitá snaha FBC končila na dobře postavené obraně Pražanů, kteří vyráželi do rychlých brejků.  Definitivní KO přišlo osm minut před koncem, Piňos našel Smutného, který zvyšoval již na 1:5 a de facto bylo po utkání. V závěru ještě Lípa vykřesala díky power play dvě branky, nejdříve Vnuk svou druhou brankou a minutu před koncem Tichý z volného úderu na konečných 3:5.

Branky a asistence: 13:50 Radovan Vnuk (Štěpán Motejzík), 55:44 Radovan Vnuk (Jakub Jirsa), 59:02 Milan Tichý (Štěpán Motejzík) - 05:40 Eduard Piňos (Michal Smutný), 31:10 Jan Králík (Lukáš Lanc), 42:35 Jaromír Votruba (Ondřej Houra), 44:31 Lukáš Lanc (Michal Dolejš), 52:16 Michal Smutný (Eduard Piňos).

4.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.