V kategorii Jednotlivec dospělých zvítězila plavkyně Petra Chocová, za kterou si cenu vyzvedl její otec Tomáš. „Překvapený jsem, samozřejmě, a o to větší mám radost. Petra se totiž během loňského roku potýkala se zdravotními problémy, ale dokázala se zvednout a překonat je. Ale že vyhraje, to nečekala asi ani ona. Jsem na ni hrdý,“ řekl Tomáš Choc, jehož dcera právě v těchto dnech ladí formu na vysokohorském reprezentačním soustředění v Itálii.

Třetí místo v téže kategorii obsadila triatlonistka Ivana Loubková ze Cvikova. „Chtěla bych redakci Deníku a všem těm, kteří pro mě hlasovali, moc poděkovat. Vážně jsem nečekala, že bych se mohla umístit tak vysoko. Už jenom ta skutečnost, že jsme se spolu se sestrou Kačkou dostaly mezi nejúspěšnější sportovce okresu, je pro nás v tomto roce hodně motivující,“ uvedla sympatická atletka Ivana Loubková.

Novou tváří v této anketě byl orientační běžec oddílu OK Jiskra Nový Bor Martin Mareš, který získal 5. místo. „Celý večer byl fajn, úroveň vyhlášení velmi dobrá, a také veliké překvapení. Tedy pro mě. Páté místo je super, což je pro mě doslova šokující,“ usmíval se 45letý borec, který ve svých letech na tratích nejen v republice úspěšně „prohání“ i o 25 let mladší soupeře.

Překvapení z nominace a následného ocenění neskrýval ani fotbalový trenér českolipského Arsenalu Radim Nečas. „Pro mě osobně je to veliká pocta. Po po podzimu jsme skončili na jedenáctém místě tabulky České fotbalové ligy, což nepovažuji za ideální, nicméně čtvrteční večer s vyhlášením vaší ankety mě velice mile překvapil,“ přiznal Nečas. „Byl jsem už na několika podobných akcích ohledně vyhlašování, ale ta v České Lípě byla super! Jak po stránce organizační, tak z hlediska atmosféry. Vážně to byl perfektně připravený večer.“

Sportovní hvězdou Deníku se stal florbalista Štěpán Slaný, který korunoval i v kategorii Krajánek. „Jsem hrozně rád, že se také hlavně díky této anketě dostal českolipský florbal do podvědomí veřejnosti. Svá ocenění bych chtěl věnovat všem, kteří se florbalovému sportu v České Lípě věnují a zajímá je.“

Mezi předávajícími a jedním z hlavních organizátorů ankety Nejúspěšnější sportovec okresu za rok 2010 byl mimo jiné i předseda Sportovní unie Českolipska Milan Hornych.

Jaký názor měl na průběh a celkové výsledky? „Musím otevřeně přiznat, že naše unie jednomyslně hlasovala pro Petru Chocovou, která si první místo zaslouží. Ale mezi oddíly dospělých jsme přáli šachistům Nového Boru. Jsou na špici aktuální tabulky šachové extraligy, mají mezi sebou hráče světových kvalit. Ale právě o tom je tato anketa, v níž nerozhoduje pouze jeden hlasovací subjekt. A to je přece dobře. “

Slavnostní večer si nenechal ujít ani ředitel Severočeské divize Deníku Jiří Michalec. „Upřímně blahopřeji všem oceněným sportovcům, a zároveň musím poděkovat těm, kteří se na této anketě v České Lípě podíleli. Byl jsem opravdu velice mile překvapen úrovní, kvalitou a průběhem celého tohoto slavnostního večera,“ nechal se slyšet Jiří Michalec, jehož vzápětí doplnil i přítomný předseda Krajského sdružení ČSTV Libereckého kraje Vladimír Boháč: „Naprosto souhlasím! V České Lípě vždy měli a mají výborné sportovce, týmy, trenéry, skvělé publikum a hlavně partnery, kteří tuto anketu s námi spolupořádají.“

Večer měl spád

Stovky lidí, které proudily do útrob kulturního stánku, svědčily o zájmu, jaký každoroční vyhlašování ankety Nejúspěšnější sportovec roku, ze strany veřejnosti má. Letošní ročník, kdy se vyhlašovali ti nejlepší sportovci za rok 2010, byl stejně jako ten předchozí vydařený, plný vtipu a překvapení.

Slavnostní večer zahájila oficiální hymnou akce zpěvačka Monika Agrebi , která ji nejen zazpívala, ale podepsala se pod ní i jako autorka. Vzápětí vstoupil na scénu moderátor večera Ondřej Krátoška, známý komentátor sportovní dění na televizní stanici Eurosport, který zval na scénu nejen oceněné, ale i předávající osobnosti jednotlivých kategoriích. Díky jeho výkonu měl celý večer spád.

Monika Agrebi nebyla ovšem jedinou hudební účinkující vyhlášení. Svoji premiéru na akci Deníku má za sebou Martina Pártlová, která zpívala mimo jiné i hity od Pink a obě umělkyně sklízely zasloužený potlesk. Neméně vřele odměnili diváky žongléra Alexe, který předváděl kousky, nad kterými zůstával rozum stát.

Slaný pobavil

Nejen moderátor akce Ondřej Krátoška, ale i Štěpán Slaný, trenér českolipských florbalistů a hráč extraligové Mladé Boleslavi pobavil obecenstvo možná více, než očekával.

„Trénuji Českou Lípu, hraji za Mladou Boleslav, nejsem vůbec večer doma ani odpoledne, takže se vidíme akorát ráno, a když nejsem v tahu s Lípou nebo Boleslaví, tak jsem v tahu s reprezentací. Tak ještě šest let vydrž a už budu doma,“ řekl v děkovné řeči florbalista Štěpán Slaný a jeho originální poděkování přítelkyni Anetě upřímně pobavilo návštěvníky.

Odcházeli spokojení

Na pódiu se vystřídali během slavnostního ceremoniálu kromě těch nejdůležitějších aktérů večera, sportovců, také místní politici nebo ředitelé mnoha důležitých institucí i zástupců sponzorů.

A tak nejen v hledišti, ale i na scéně bylo možné spatřit poslance Parlamentu České republiky Marii Nedvědovou a Petra Skokana, senátora Karla Kapouna, starostu města Mimoně Františka Kaisera a obce Kravaře Víta Vomáčku nebo místostarosty České Lípy Jiřího Kočandrleho a Tomáše Vlčka.

„Nejen mně, ale všiml jsem si, že i návštěvníkům se líbilo, jaký měl program spád a nikde se nezadrhl,“ pochvaloval slavností dvouhodinovku poslanec Petr Skokan. A skutečně, návštěvníci i po letošním vyhlášení ankety o Nejlepšího sportovce Českolipska odcházeli spokojení stejně jako ocenění sportovci.