„Fazole“ předvedly v domácím zápase skvělé nasazení a vysokou herní úroveň, nebyl pro ně tak problém poradit si s týmem, který se nachází na osmé příčce v tabulce. „Fazole“ nyní okupují deváté místo a na Běloves ztrácejí dva body, ovšem následující zápasový los není úplně jednoduchý, a tak je otázkou, jak se s ním „Fazole“ poperou.

FA Zole Česká Lípa - SK Goll Běloves 9:3 (5:2)

Ten, kdo čekal opatrný futsal, kterým se většinou v úvodu každého zápasu týmy „oťukávají“, tak ten se spletl. „Fazole“ do zápasu vlétly v plné parádě a soupeře během šesti minut pokořily hned třemi brankami. Běloves se ani nestačila pořádně rozkoukat v nové českolipské hale a prohrávala o gól. Obloučkem brankáře Utratila překonal Beránek. O tři minuty později na 2:0 zvyšoval střelou na zadní tyč Hanoušek. To však ještě nebylo vše, slovo si vzal kapitán Havlásek, který se v minulém kole konečně po zranění vrátil do sestavy. Zprava s míčem seběhl Z. Brož, který před bránou našel právě volného Havláska, pro toho už nebyl problém zakončit.

„Fazole“ tlačily svého soupeře i nadále, Běloves se jen sporadicky dostávala do šancí, pár vteřin po třetím gólu se rozezněla branková konstrukce hostí, když pálil Z. Brož. Na druhé straně předváděl skvělé zákroky Švasta, který své spoluhráče kolegiálně podporoval při jejich chybách. Na konci první poloviny „Fazole“ poněkud v tempu polevily, což znamenalo obdržený gól. Z levé strany pálil Diviš a bylo to o dvě branky. O necelou minutu později zatrnulo domácím podruhé. Zdálo se, že se Běloves vzchopí a „Fazole“ ještě potrápí. Za hosty skóroval druhým gólem opět Diviš. Jenže domácí tým prokázal velké odhodlání. Bylo na nich vidět, že si výhru nehodlají jen tak sebrat. Nejprve se v 18. minutě trefil Z. Brož a o necelou půl minutu po něm také z dálky Souček. Do šaten se tak šlo za stavu 5:2 pro domácí celek.

Do druhé poloviny nastoupili aktivněji hlavně hosté, kteří stále chtěli se stavem zápasu něco učinit, což se jim podařilo ve 22. minutě, kdy skóroval Nožka. V pátek se ale přepisovala historie českolipské haly v podání „Fazolí“, s čímž mohl soupeř jen těžko něco dělat. Ve 22. minutě tak padla ještě jedna branka, tentokrát na straně domácích. Nenápadnou, ale přesnou střelou se prezentoval Souček.

Ve 25. minutě přispěl sedmým gólem „Fazolí“ Šídlo, který se dočkal malého zadostiučinění, když chyboval při druhé brance hostujícího týmu. Mezitím stihl ještě Švasta předvést sérii skvělých zákroků a zasadil se tak o to, že ve druhé polovině inkasoval jeho tým pouze jedinou branku. Naopak dva góly za domácí přidali ještě Z. Brož a Kubeš. Na konci zápasu si „Fazole“ počínaly poněkud nervózně a soupeř mohl vstřelit nějaký ten gól, ale nestalo se a stav utkání tak zůstal na konečných 9:3 pro „Fazole“.

„Jsem hrozně šťastný, že noha drží, dnes všichni předvedli herní výkon na 150 %. Pokud se v této sestavě opět sejdeme, tak nemám strach o udržení,“ komentoval zápas kapitán Havlásek, který se po vleklém zranění vrátil opět do sestavy.

„Trochu jsme pozměnili taktiku, snažili jsme se o vysunutý presink, a chtěli tak zápas rozhodnout co nejrychleji. To se nám podařilo a je z toho první vítězství v nové hale. Už jsme museli vyhrát,“ řekl po utkání trenér domácího týmu Jiří Ort.

Góly: 1. Beránek, 4. Hanoušek, 6. Havlásek, 18. a 22. Souček, 18. a 36. Z. Brož, 25. Šídlo, 37. Kubeš 15. a 16. Diviš, 22. Nožka.

Sestava F.A. Zole Česká Lípa: Švasta Burian, Kubeš, Šídlo, Havlásek, Souček, Z. Brož, Beránek, Hanoušek.