Pohledné utkání přineslo v prvním poločasu mnoho šancí, kdy dominovali na obou stranách brankáři. Více ze hry měla Mapa, ale nedokázala své šance zúročit. Během první části dokázala třikrát nastřelit tyč, Suněk nedokázal proměnit pokutový kop a v 16. minutě otevřel skóre na straně Dalmachu Hurt.

Ve druhém dějství se začalo Mapě dařit střelecky, během minuty otočila stav a pak Suněk dvěma brankami zvýšil a Brenn vsítil na 5:1. To se již zdálo, že Mapa své vítězství uhájí, ale Horáček snížil. Dalmach měl dvakrát možnost zahrávat druhý pokutový kop, který ani v jednom případě neproměnili. V závěru výsledek kosmetickým snížením upravil Pecka.

V utkání vedoucího Tanga a JASIPu se vše nejdůležitější odehrálo v závěru utkání. JASIP po poločase vedl 2:0 a deset minut před koncem se schylovalo k velkému překvapení na úkor favorita utkání, protože JASIP vedl 4:0.

Dvě minuty před závěrečným hvizdem Tango dokázalo snížit na rozdíl jedné branky. Když do konce utkání zbývala necelá minuta, Tango třemi brankami dokonale otočilo stav utkání na 6:4. To neusnesli dva hráči JASIPu a byli vyloučeni. Dle vyjádření prezidenta klubu Václava Palduse ml. nebyl JASIP spokojen s výkony rozhodčích.

O druhé místo v tabulce si to v přímém souboji rozdal domácí Legnex s rezervou Démonů a zajímavé utkání přineslo dohromady 24 branek. Vedení se ujali hosté, poté se skóre začalo přesýpat na stranu domácích. Vedli o dvě branky, ale hostům se do poločasu podařilo vyrovnat. Druhé dějství začalo lépe pro domácí, kteří si třemi brankami vybudovali rozhodující náskok. Největší podíl na vítězství Legnexu měl Řeháček, autor sedmi branek.

Prašivky Liberec ani na pošesté nedokázaly zvítězit, když nestačily na městského rivala Slavii TU Liberec B. Domácí měli několik příležitostí jít do vedení, ale koncovka opět nebyla jejich silnou stránkou, např. Kosiewicz běžel hned čtyřikrát na gólmana hostí Vykoukala, ten ho však pokaždé vychytal. A tak v závěru poločasu Slavia dvakrát udeřila, a to ještě neproměnila přísně nařízenou penaltu Křížem.

Druhý poločas se domácí s výsledkem snažili něco udělat, ale buď trefovali brankovou konstrukci nebo vynikajícího Vykoukala. A tak Slavie přidala další branky. V závěru po faulu na jejich kapitána Kulhavého Prašivky z pokutového kopu snížily na 1:6 Kosiewicem a chvíli na to přidaly po pěkné akci Hniličkou druhý gól.

Po dvou vítězstvích vyšli naprázdno Greens Liberec, kteří se utkali s Alexem. Domácí během prvního poločasu dvakrát vedli, ale Alex dokázal srovnat. Ve druhém dějství se Alex poprvé v utkání ujal vedení a začal hrát svoji hru ze zajištěné obrany na rychlé protiútoky. Greens nedokázal využít dvouminutové přesilové hry za vyloučení Vacka. V závěru Alex Liberec vedl již 7:2 a Greens dokázal pouze snížit.

Výsledky 19. kola:

Mapa Česká Lípa - Dalmach Turnov B 5:3 (0:1). Branky: Suněk 3, Jirák, Brenn – Hurt D., Horáček, Pecka.
Tango Liberec - JASIP Jablonec 6:4 (0:2). Branky: Horoščák 2, Suchan 2, Landyš, Tonev – Paldus M., Paldus V., Batěk, Mikula. ČK: Mikula, Batěk (oba J).
Prašivky Liberec - Slavia TU Liberec B 2:6 (0:2). Branky: Kosiewicz, Hnilička T. – Dubový 3, Bláha, Kříž, Šikýř.
Legnex Jablonec - Démoni Česká Lípa B 14:10 (5:5). Branky: Řeháček 7, Marek 5, Jelínek, Pařík – Heřmánek 3, Dušánek 3, Frnka J. 2, Frnka D., Černý.
Greens Liberec - Alex Liberec 3:7 (2:2). Branky: Koutník, Hon, Gregor – Schovanec 2, Glaser 2, Trnka, Vacek M., Vrábel. ČK: Vacek Fr. (A).

Tabulka

Tabulka krajského futsalového přeboru.