Desítku přihlášených týmů organizátoři rozdělili do dvou skupin po pěti. Už zápasy v nich přinesly řadu zajímavých bojů a mnoho branek. Ve skupině A rozhodovala o pořadí na prvních třech místech minitabulka mužstev, která získala shodně devět bodů. Do semifinále postoupila družstva Letci, Dream Team, Ten černej k nám nepatří a Hrajeme na Breychy.

V prvním semifinále vysoko zvítězili Letci nad týmem Hrajeme na Breychy v poměru 9:0, ve druhém si Dream Team poradil s mužstvem Ten černej k nám nepatří 5:1.

Utkání o třetí místo přineslo dramatickou podívanou a remízu 2:2, po které přišel penaltový rozstřel. V něm byli šťastnější Hrajeme na Breychy. Ve vydařeném a divácky atraktivním finále se střídaly šance na obou stranách, jenže gólově se prosadili pouze Král a Mígl za Letce, kteří tak po výhře 2:0 převzali pohár pro vítěze.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Tomáš Ladra se 17 brankami, následován Podstawkem s 11 a Kuklou s 8.

O rozhovor jsme požádali jednoho z hlavních organizátorů a zároveň rozhodčích turnaje Josefa Šídla, hráče futsalových F.A.Zolí.

Proč jste se do pořádání turnaje pustili?

Hlavním důvodem je plánované založení mládežnických týmů F.A.Zole Česká Lípa U16 a U18. Dále je to propagace futsalu mezi mládeží, doufáme, že se z účastníků budou generovat jak budoucí hráči, tak třeba i fanoušci.

V čem splnil vaše očekávání a v čem nikoli?

Turnaje ze zúčastnilo celkem deset týmů, přibližně osmdesát hráčů, na které se přišlo podívat i velké množství rodinných příslušníků. Osobně jsem spokojený. V průběhu dne nedošlo k jedinému zádrhelu, takže si myslím, že jako organizátoři jsme obstáli a těším se na příští ročník.

Jak jste z pozice rozhodčího viděl úroveň týmů?

Úroveň týmů byla rozmanitá, což jsem ostatně očekával v široké věkové kategorii 1317 let. Byly zde týmy třináctiletých nadšenců, ale i šestnácti- až sedmnáctiletých hráčů Liberce, Mladé Boleslavi či Arsenalu Česká Lípa. Co mě osobně velice potěšilo, bylo fair play a respekt, jaký hráči projevovali k soupeři. Myslím, že v tomto ohledu by se od těchto mladých nadšenců mohli dospělí učit, a to nejen na sportovištích, ale i v běžném životě.

Mimochodem, co čeká v letní přestávce F. A. Zole?

Po náročné sezoně se během léta zúčastníme pouze jediné akce, zato ovšem té nejlepší. Třináctého července odehrajeme tradiční Zákupskou šajtli (dříve Blíževedly Cup) s cílem, který je nám všem vlastní, tedy vyhrát.

Michal Prokop