V dalším kole futsalového Krajského přeboru Liberecka naplno zabodovali oba zástupci našeho okresu.
FC Mapa B přestřílel liberecký Greens poměrem 10:8 a Continental zvrátil nepříznivý vývoj utkání proti Legnexu Jablonec.
FC Mapa B – Greens Liberec 10:8 (2:2)
Po vyrovnaném poločase, se střelecky zaskvěla posila A–týmu Milan Bláha, autor šesti gólů. „Tím si naše rezerva udělala dostatečný náskok, který zkušeně udržela až do konce utkání. K tomu přispěl i dobrým výkonem v brance Jirka Machačný,“ hodnotil utkání hrající předseda klubu Petr Čech.
Branky: Bláha 6, Domasta 2, Drchota, Plaček.
Sestava: Machačný – Bláha, Čech, Drchota, Domasta, Syrový, Plaček, Nevrlý.
Continental – Legnex Jablonec 7:4 (1:3)
Již poločasový výsledek napovídá, že to nebyl pro svěřence Miroslava Štainera snadný zápas. „Mohu vám říct, že jsem během zápasu zestárnul o pět let,“ přiznal pár hodin po utkání kouč M. Štainer.
Continentalu nevyšel úvod, v němž inkasoval dvě laciné branky, a i když se českolipští hráči výrazně snažili, střelecký prach měli hodně zvlhlý. Až v 10. minutě se jim to podařilo, jenže hned vzápětí přišlel další tvrdý úder: Jablonec zvýšil na 3:1 a k tomu ještě byl na 2 minuty vyloučen Kaňkovský. „Naštěstí jsme tohle oslabení přestáli bez újmy, ale i tak bylo poločasové skóre hodně nepříjemné,“ konstatoval trenér.
Do druhé fáze střetnutí vstupoval Continental s odhodláním výsledek zvrátit, ovšem jablonecká defenziva, do níž byli zapojeni i čtyři hráči, fungovala výborně. Když už se podařilo domácím korigovat na 2:3, přišel protiúder – 2:4. „Byly to nervy a boj o každý míč, o každou vteřinu. Přesto jsem stále věřil,“ líčil M. Štainer nervydrásající průběh II. půle.
Zlom nastal v závěrečných osmi minutách. Českolipští dokázali během pouhých šedesáti sekund vyrovnat, začali si více věřit a i díky dvěma devítimetrovým kopům otočili skóre na krásných 6:4. Sedmý gól, kterým vydřenou výhru zpečetili, přidali v poslední minutě ze hry – 7:4.
„Nezbývá mi nic jiného, než všem našim hráčům poděkovat za bojovnost a silnou vůli, se kterou dokázali zvrátit nepříznivý vývoj zápasu,“ netajil radost trenér Miroslav Štainer a dodal: „Zároveň patří naše poděkovaní českolipskému zastupitelstvu za příspěvek, díky kterému můžeme tuto prestižní soutěž hrát.“
Branky Continentalu: Rameš 3, Šverma 2, Chadima 2. Rozhodčí German st., Tykva. ČK 1:1. Diváků 50.
Sestava: Řezáč L. – Kaňkovský, Havelka – Treutner, Zdich – Rameš, Šverma, Chadima, Horáček. Trenér Miroslav Štainer, vedoucí mužstva Josef Řezáč.
Příští kolo (25. 11.): Legnex Jablonec – FC Mapa B (15.30), Alfa Liberec – Continental (16.00).

Další zprávy z regionu najdete zde