Gólovou úrodou a hlavně těsnou výhrou domácího týmu skončil zápas 7. kola divizní A–skupiny futsalistů mezi FC Mapa Č. Lípa a Dalmachem Turnov. Hosté se před zápasem pyšnili dosavadní neporazitelností, jenže v novoborské hale narazili na houževnatého soupeře.
FC Mapa – Dalmach 7:6 (4:2)
Mapě patřilo úvodních pět minut, ve kterých svému soupeři prakticky nepůjčila míč. Skóre otevřel Radek Opočenský, ovšem radost Mapy netrvala dlouho. Turnovští hrozili nebezpečnými protiútoky, obzvlášť spolupráce Mencla s Petříkem dělala domácím problémy. A právě oba tito hráči se postarali o změnu skóre na 1:2. Mapa se dočkala vyrovnání z pokutového kopu v podání Bláhy a poločas skončil po přesných střelách Kubeše a Moučky 4:2.
Do druhé půle však vstoupili Českolipští zle. Po 30 sekundách chybovali v rozehrávce Bláha s Opočenským, Petřík snížil na 4:3 a posadil tak hosty do sedla. Mapa byla v útlumu, její pátý gól sice zařídil Kubeš, ale Dalmach brzy srovnal, když se dvakrát prosadil Mencl – 5:5. Turnov měl i další vyložené šance, ovšem právě v této fázi střetnutí podržel svůj celek gólman Hruška. Hosté se přece jen šestého gólu dočkali, konkrétně Petřík – 5:6.
Českolipští zbraně nesložili a vrhli se do ofenzivy: Kubeš orazítkoval břevno, těsně vedle mířil Moučka. Tři minuty před koncem byl v jasné gólovce faulován právě Moučka, ale penalta se nepískala… Naštěstí ani tento moment hráče Mapy nepoložil a dočkali se. Kubeš přesně našel Moučku a ten uklidil míč tam, kde ho domácí viděli nejraději – 6:6. Ani s remízovým stavem se nechtěla Č. Lípa smířit. Opočenský byl faulován přímo před zraky sudí Šecové, jež zákrok přešla s ledovým klidem. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, vzal si hlavní slovo kapitán Milan Bláha. V čase 39:59 si zkušeně došel pro faul a na světě byl desetimetrový kop. Odpovědnost na sebe vzal faulovný hráč, který nedal Koubusovi žádnou šanci – 7:6!
Branky: Bláha 2, Moučka 2, Kubeš 2, Opočenský – Petřík 3, J. Mencl 3. Rozhodčí Šecová, Krupa..
FC Mapa: Hruška – Bláha, Opočenský, Moučka, Kubeš, Nevrlý, Čech, Stromecký.
Milan Bláha: „Turnov se představil ve velmi dobrém světle, zvláště Petřík a Mencl nám dělali velké problémy, a proto tři body jsou pro nás nesmírně cenné. Myslím si, že Turnov moc často prohrávat nebude.“

Další zprávy z regionu najdete zde