Ani nepříznivý dílčí stav 0:2 nezastavil futsalisty českolipského Continentalu před dalším, již sedmým vítězství v Libereckém přeboru. Tentokrát si poradili s týmem RKC Liberec a díky tomu poskočili na vedoucí pozici.
„Ale výhra to nebyla snadná,“ oddechl si viditelně spokojený kouč Miroslav Štainer.
Continental ČL – RKC Lbc 6:3 (2:2)
Domácím, kteří byli v zákupské hale hlasitě povzbuzováni několika desítkami fanoušků, úvod střetnutí nevyšel. Liberec brzy vstřelil gól a hned vzápětí vedl 2:0. „Kluci trochu znervózněli, neboť soupeř svůj dvougólový náskok důsledně a obětavě bránil.“
Continental se snažil přelstít libereckou obranu rychlými protiútoky a účinnými kombinacemi, ale v koncovce se mu nedařilo. Dočkal se až ve 13. minutě po střele zdálky – 1:2. Dvě minuty před poločasem bylo srovnáno a o přestávce bylo veseleji na straně České Lípy – 2:2.
Do druhého dějství naskočili svěřenci trenéra Štainera s elánem, začalo se jim dařit kombinančně a hlavně střelecky, naopak Liberečtí postupně odpadávali. Za stavu 4:2 stačili hosté snížit, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí přidali ještě dvě branky a po závěrečném hvizdu mohly vypuknout oslavy. „Zápas se hrál ve vynikající atmosféře. Podpora našich fandů, okořeněná bubny, řehtačkami a jejich hlasivkami našim hráčům strašně moc pomohla a za to jim chceme strašně moc poděkovat,“ netajil lodivod Miroslav Štainer velkou radost z dalšího vítězství svého týmu, jenž se jako nováček soutěže stal jejím lídrem. „V neděli hrajeme v Českém Dubu, kde chceme prvenství potvrdit, a doufám, že s námi pojedou i naši věrní diváci,“ řekl na závěr českolipský kouč.
Sestava Continentalu a branky: Řezáč – Půlpán (1), Zdich, Treutner (1), Bušta, Havelka, Šverma (1), Rameš (2), Horáček (1). Rozhodčí Milner, Poppr, ŽK 0:1.
V dalším utkání se radoval i druhý zástupce našeho okresu, FC Mapa B, který přehrál libereckou Alfu poměrem, 10:8. O góly českolipské rezervy se podělili pouze dva hráči, a to Milan Bláha a Matěj Lačný, oba se trefili pětkrát.
Mapa ČL B – Alfa Lbc 10:8 (3:4)
Branky: Bláha Milan 5, Lačný Matěj 5 – Kuželka Jos. 4, Kulhánek P. 2, Kowalik Martin, Škoda Pavel. Rozhodčí: Poppr, Milner, ŽK: 1:2.

1. Continental 54:27 18
2. Hostr Alex 49: 25 16
3. ALFA 63: 44 12
4. RKC 41:39 12
5. Mapa B 53: 53 12
6. Greens 52:45 9
7. Tango 43:51 6
8. Legnex 39:54 6