Český Dub/ Bravo, futsalisté Continentalu! Jako nováček Libereckého krajského přeboru jste všem namyšleným soupeřům ze skupiny vypálili rybník.
Že jsou tato slova fanoušků českolipského klubu na místě, o tom není pochyb: českolipský celek se totiž stal podzimním přeborníkem kraje, což čekal málokdo.
Rozhodl o tom poslední zápas první poloviny soutěže v Českém Dubu proti RSCM, kde svěřenci Miroslava Štainera zvítězili 5:3 a upevnili si tak první místo v tabulce.
„Je to super! A pro nás, včetně našich věrných fandů, velký úspěch,“ říkal šťastný kouč.
Přestože se výhra jeho svěřenců nad posledním mužstevm tabulky dala očekávat, zase tak snadné utkání to nebylo. „Domácí proti nám nastoupili hodně posílení o hráče z fotbalových mužstev Českého Dubu a Hlavice a nám naopak chyběli Rameš a Šverma. Přesto jsme se s tím dokázali vypořádat,“ povídal M. Štainer. „Ale byly to nervy až do poslední minuty,“ přiznal.
Českolipští šli do vedení v 6. minutě po prudké střele Horáčka, vzápětí zvýšil Chadima – 0:2. Český Dub brzy kontroval a zle zatápěl hostující obraně. Ta však v čele s gólmanem Řezáčem fungovala na výbornou a společně s útočníky vyrážela do rychlých brejků, jenže domácího brankáře několikrát zachránily tyče. Až v 17. minutě zahrával Continental devítimetrový kop, který bezpečně proměnil Zdich – 1:3.
„Po přestávce jsme chtěli rychle dát čtvrtou branku a tím definitivně rozhodnout, místo toho však soupeř opět snížil a nervózní drama začalo,“ popisoval trenér Štainer situaci na českodubské palubovce.
Oba celky útočily, oba měly řadu šancí, ale skóre se měnilo až čtyři minuty před koncem. Autorem čtvrtého gólu Č. Lípy byl Půlpán, ovšem Českodubští nadále vzdorovali a hned za několik sekund náskok Continentalu znovu ztenčili – 3:4.
Hosté, hnáni početnou skupinou svých fanoušků, odrazili závěrečný nápor RSCM v poslední minutě. Kaňkovský individuálně prošel až před brankáře a ukázkovou ranou jej pokořil popáté – 3:5.
Sestava a branky: Řezáč – Kaňkovský (1), Zdich (1), Treutner, Půlpán (1), Bušta, Chadima (1), Horáček. Trenér Miroslav Štainer, vedoucí mužstva Josef Řezáč.
Závěrečné slovo M. Štainera: „Jsem šťastný a na hráče hrdý. Podařilo se nám to, co jsem říkal už před sezonou: že naším cílem je ukázat libereckým týmů, že jejich podceňování českolipského futsalu, kdy si myslely, že si na nás budou honit skóre, se nevyplácí. Proto děkuji hráčům a také městskému úřadu za finanční pomoc, bez které bychom mohli jen těžko tuto soutěž hrát.“

Další zprávy z regionu najdete zde