Neúspěchem skončil další turnaj Celostátní ligy futsalistů pro tým FK Adria. Hráči Nového Boru totiž prohráli oba své zápasy.
Veškeré plány vzaly za své už před zápasem, kdy novoborský tým odjel do Prahy zdecimován zraněními a nemocemi. „Z těchto důvodů nám chybělo 12 hráčů, takže úvodní zápas jsme odehráli bez možnosti střídání hráčů,“ uvedl pro Deník Jaroslav Kloubek, hrající asistent kouče Františka Kunce. „Podle trenéra jsme ale odehráli dva nádherné zápasy, pravděpodobně nejlepší v sezoně, jenže body nám to stejně nepřineslo.“
FK ADRIA N. Bor - Havířov 1:3 (0:3)
Obhájce titulu Havířov začal náporem a ujal se v 5. minutě vedení. Poté N. Bor hru vyrovnal a mohl i srovnat skóre, ale Kupka těsně minul a Kloubka a Svatka vychytal gólman. Havířov se snažil Adrii uběhat napadáním už na její polovině a častým střídáním, ale dlouho se mu to nevedlo, především díky výbornému Houdkovi v brance. „O to víc nás mrzely dva slepené góly na konci poločasu,“ podotkl Jaroslav Kloubek.
Ve druhé části se střídali šance na obou stranách, hosté 2x nastřelili tyč, ze strany N. Boru měl dvě gólovky Petr Moučka, ale skóre 0:3 se neměnilo. FK Adria šest minut před koncem snížil Svatkem, vytvořil si nápor, ale další kýžený gólový efekt to nepřineslo.
FK ADRIA N. Bor - Darkovice 4:6 (2:4)
Ve druhém utkání proti Darkovicím se nechali Novoborští zatlačit na vlastní polovinu, ale přesto to mohli být oni, kdo mohl otevřít skóre. Ve 4. minutě se jim však do cesty postavila tyč a hned z protiútoku inkasovali. A po 10 minutách prohrávali už 0:3. „Kvůli tomu jsme tedy museli změnit taktiku a hrát fyzicky náročněji. Naštěstí již dorazil Martin Strouhal, alespoň jeden z nás si tak mohl po chvílích odpočinout, ale museli jsme už ze sebe vydávat poslední síly,“ přiznal Jar. Kloubek. A vyplatilo se to – nejprve Svatek snížil a v 17. minutě Martin Strouhal vsítil kontaktní branku na 2:3. V tu chvíli viselo vyrovnání ve vzduchu, jenže místo toho hosté v poslední minutě první části udeřili jako blesk z čistého nebe – 2:4.
Aktivně vstoupil N. Bor i do druhé půle a v její páté minutě snížil Moučka po nádherné kombinaci na 3:4. Ovšem následnou nekoncentrovanost před borskou brankou v té samé minutě využily Darkovice k pátému úderu – 3:5. „To nás na pár minut srazilo dolů, ale ne až tak úplně, protože jsme se dočkali snížení,“ doplnil Kloubek, který při této povedené gólové akci uvolnil Svatka a jeho křížná střela neměla chybu – 4:5. Darkovičtí už však Adrii do žádné šance nepustili a naopak několik sekund před koncem přes otevřenou obranu N. Boru vstřelili šestý gól
„Náš plán získat nějaké body nevyšel, naštěstí Kroměříž dopadla stejně a Zlín nám odskočil jen o tři body. Ale co je nám platná chvála na náš výkon od hráčů i realizačních týmů Havířova i Darkovic, když jsme body, které tak nutně potřebujeme, opět nezískali,“ posteskl si Jaroslav Kloubek.
Sestava FK Adria Nový Bor: Martin Houdek – Jaroslav Kloubek, Jakub Svatek, Petr Moučka, Miroslav Kupka, Martin Strouhal. Trenér František Kunc.

Další zprávy z regionu najdete zde