Severočeši přitom do zápasu vstoupili velmi dobře. Po dorážce Zapletala a neuvěřitelné brance Fichtnera vedli 2:0. Do poločasu sice snížil po individuální akci Sláma, jenže po změně stran ale zvýšil na 3:1 Hrubý, který z půlky hřiště dal do prázdné branky.

Jenže pak se to domácím začalo všechno sypat. Slavia díky Joštovi rychle snížila, po půl hodině hry navíc kopala penaltu, kterou proměnil Ševčík. Stav 3:3 platil do 36. minuty. Po krásné akci Ševčíka si vlastní branku vstřelil Havrda.

Přesto mohli Démoni vybojovat alespoň bod. Fichtner neproměnil desetimetrový kop, vychytal ho Karpiak. Zapletal trefil tyč, v poslední minutě měl na noze vyrovnání Fichtner. Jeho šance byla více než stoprocentní, fantastický zákrok ale převedl opět brankář Karpiak.

„Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, prohrávali jsme o dvě branky, po přestávce jsme chtěli soupeře napadat a dát rychle gól. Přišla pak moje špatná nahrávka, po které jsme inkasovali, musím se za to klukům omluvit. Jsem rád, že jsme zabojovali jako tým a urvali vítězství na svoji stranu. Můj zákrok v poslední minutě? Už jsem se tam jenom hodil jako ryba na suchu a trefilo mne to, snad jsem tím svoji chybu odčinil,“ řekl Michal Karpiak, brankář Slavie.

Situace Démonů je tak stále stejná. Jsou na desátém místě, na osmý Mělník ztrácí pět bodů. Do akce jdou opět ve středu 24. února, kdy hrají na půdě devátých Českých Budějovic.

FC Démoni Česká Lípa - Slavia Praha 3:4 (2:1)

Branky: 4. Zapletal, 14. Fichtner, 27. Hrubý – 15. Sláma, 27. Jošt (Sita), 30. Ševčík (pen.), 36. Havrda (vla.).

Česká Lípa: Mareš (Kirov) – Rott (C), Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Caizl, Klimt, Hrubý, Abrhám, Bejda, Hanzlík, Jiráský.

Zdroj: Youtube