Přišel, viděl, zvítězil. Jakub Synek, čerstvá posila futsalistů FC Démoni, v pátek večer výrazným způsobem promluvil do výsledku utkání 9. kola druhé ligy. V rámci jeho programu bylo mimo jiné i pikantní městské derby mezi domácími Démony a jejich rivalem F.A. Zole.

A právě čtyřiadvacetiletý novic s číslem 4 třemi trefami v závěru utkání stanovil skóre na konečných 7:2 pro Démony.

FC Démoni Česká Lípa - F.A. Zole Česká Lípa 7:2 (2:1)

Do derby však lépe vstoupili „Kluci z lusku", protože zásluhou dorážky Lukáše Kubeše šli od 12. minuty do vedení. „Od začátku jsme si řekli, že budeme vyčkávat, co soupeř vymyslí, ale po inkasovaném gólu, který byl tak trochu nešťastný, jsme začali předvádět svou hru a do přestávky skóre otočili," konstatoval kouč vítězného mužstva Karel Kruliš.

O vyrovnání se postaral Michal Kulha a hned za minutu proměnil trestný kop z 10 metrů Karel Kaňkovský 2:1. „Fazole" měly v závěru poločasu dvě slibné příležitosti, jenže Vojtěch Brož, ani Tomáš Vodrážka gólmana Marka Michálka nepřekonali.

FC Démoni Česká Lípa - F.A. Zole Česká Lípa 7:2.Vyrovnaný průběh hry byl k vidění i po změně stran, kdy se příležitosti ke skórování rodily před oběma brankami, avšak do 28. minuty bez efektu. Až poté si na přihrávku do středu pole naběhl Matouš Kubelka, jenž třetím gólem do sítě hostujícího týmu takřka zcela zlomil soupeřův odpor.

To se potvrdilo hned za několik málo sekund po hezké spolupráci Michala Kulhy s Jakubem Synkem, kdy druhý jmenovaný se svou premiérovou trefou v novém klubu nijak neotálel 4:1.

Hostům ani za tohoto stavu nelze upřít snahu o korigování výsledku, ostatně zkušený Lukáš Kubeš byl toho důkazem, když snížil na 4:2, ovšem fyzické síly hráčům F.A. Zole očividně ubývaly a po pátém gólu ze 36. minuty v podání Jakuba Synka, jenž skluzem využil pas od Karla Kaňkovského, hosté definitivně rezignovali.

Nic na tom nezměnilo ani jejich power play, tedy hra bez gólmana. Démoni zkrátka městské derby ovládli a po dalších brankách Synka a Kaňkovského zaslouženě vyhráli 7:2.

„Myslím, že jsme předvedli týmový výkon, za což jsem rád. Všechno si začíná, jak se říká, pomalu sedat a pokud nebudeme zbytečně ztrácet body, tak bychom mohli jak s předvedenou hrou, tak díky kvalitě celého týmu uspět i v následujících zápasech," přeje si trenér Kruliš.

Vedoucí poraženého mužstva Jiří Ort pro Deník přiznal, že hosté šli do derby s tím, že mohou jen překvapit. „To se nám bohužel nepovedlo, přestože ze soupisky nám chyběl pouze distancovaný Lukáš Půlpán, který má stop za červenou kartu v předchozím zápase. Nemyslím si, že kádr našeho soupeře je výrazně lepší než ten náš, ale momentálně jsou Démoni prostě v lepší formě," uznal Jiří Ort.

Fazole po této porážce spadli v tabulce na samé dno, protože dosud poslední turnovský Dalmach rozcupoval Arsenal Benešov vysoko 13:2.

„Teď je potřeba zmobilizovat síly a pokusit se uhrát do konce letošního roku ještě nějaké body. K tomu je ale potřeba úplně jiné nasazení hráčů, a to nejen v samotných zápasech, ale hlavně také na trénincích," zdůraznil Jiří Ort.

Démoni jsou v tabulce druzí o pouhé tři body za dosud suverénním celkem Gardenline Litoměřice a v nadcházejícím dějství vyzvou Dalmach Turnov (neděle 30. 11. od 18.30), F.A. Zole hostí Chotěboř (sobota 29. 11., 20.30).

Branky: 16. Kulha, 17. Kaňkovský, 28. Kubelka, 28. Synek (Kulha), 36. Synek (Kaňkovský), 39. Synek, 39. Kaňkovský - 12. Kubeš, 31. Kubeš (Vodrážka). Diváků: 400.
FC Démoni: Michálek - Bejda, Kaňkovský, Synek, Demke, Jäger, Kubelka, Kulha, Paleček, Bažant, Mikysa, Žďánský. Trenér: Karel Kruliš.
F.A. Zole: Kluch - Havlásek, Kočí, Kubeš, Poláček, Souček, Mitáč, Z. Brož, V. Brož, Kotek, Válek, Burian. Trenér Aleš Černín.

Další výsledky 9. kola 2. ligy (skupina Západ):

Indoss Plzeň - Boca Chotěboř 7:2 (2:1)

TEX-COLOR Písek - Gardenline Litoměřice 8:7 (3:4)

Dalmach Turnov - Arsenal Benešov 13:2 (4:0)

GMM Jablonec nad Nisou - Radobýl Litoměřice 9:4 (4:0)

Malibu Mladá Boleslav - Combix Ústí nad Labem 6:2 (1:2)

2. futsalová liga.

Následující kolo:

F.A. Zole Česká Lípa Boca - Chotěboř (29. 11. ve 20.30)

COMBIX Ústí nad Labem - INDOSS Plzeň (29. 11. v 11.30)

TEX-COLOR Písek - Radobýl Ltm (30. 11. v 19.00)

Arsenal Benešov - GMM Jablonec (28. 11. ve 20.00)

Démoni Česká Lípa - Dalmach Turnov (30. 11. v 18.30)

Dohrávka 10. kola:

Gardenline Litoměřice - Malibu Mladá Boleslav (19. prosince)