Městské derby mezi českolipskými Démony a týmem F.A. Zole okoření program 11. kola druhé futsalové ligy. Zápas se hraje dnes večer od 20.30 hodin v nové sportovní hale.

Naprosto stejnými otázkami jsme včera oslovili Karla Kruliše, kouče FC Démoni, a Jiřího Orta, kormidelníka týmu F. A. Zole.

Kouči odpovídali na tyto dotazy:

1. Jste s dosavadním umístěním a předvedenými výkony mužstva v podzimní části spokojen?

2. Před námi je prestižní městské derby. Bude váš kádr kompletní, nebo již avizujete některé omluvenky ze strany hráčů?

3. Jaké má soupeř podle vás největší přednosti a naopak slabiny? Co si na něm nejvíc ceníte?

4. Zkusíte si tipnout výsledek?

Karel Kruliš, Démoni

1. Podzimní část jsme si představovali asi trošku jinak, ale musím přiznat, že si vše postupně sedá a dá se říci, že se krystalizuje kompaktní tým, který má na to bojovat o přední příčky 2. ligy. Současné umístění je uspokojivé, jelikož nám Mělník neutekl na rozdíl 6 bodů po naší prohře na ústeckém Combixu, takže jsme s umístěním spokojení.

2. Zatím nemám zprávy, že by někdo měl chybět, tedy kromě Martina Švece, který je zraněný. Jinak tým bude kompletní.

3. Kluci z lusku jsou parta kolem Vojty Brože, který tomu všemu dává mozek, jinak jejich výkony jsou dány tím, jak jsou schopni se sejít. Pokud jsou v plné sestavě, tak je to nepříjemný soupeř pro každého. Mají velkou smůlu na zraněné hráče, například Havláska, který jim asi chybí hodně, protože si myslím, že měl svou životní formu. Na soupeři si cením to, že jsme se jako vedení dokázali přenést přes veškeré peripetie, jež mezi nás vnášeli jak samotní hráči tak i fanoušci.To je podle mě velký posun.

4. Jakékoliv městské derby je specifické a nikdy nemá favorita, proto může skončit všelijak. Výsledek si ale netroufám odhadovat.

Jiří Ort, F.A. Zole

1. Spokojen samozřejmě nejsem. Bodová bilance z posledních čtyř kol je mizerná, a když si spočítáme poměr vstřelených a obdržených branek, tak je to ještě horší. Pokles je spojený se zraněním klíčových hráčů a ztrátou formy celého týmu. Klíčová je pro nás především ztráta Havláska, který měl v úvodu sezony fantastickou formu a v podstatě náš tým táhl.

2. Jak už jsem předeslal, budeme oslabeni o Havláska, který má zlomenou nohu a jeho start je naprosto vyloučen. Určitě nebude ani Jakub Souček, jenž má poraněné stehenní svaly. Otazník visí také nad Vojtou Brožem, kterého trápí rovněž svalové problémy a jeho start v derby je vážně ohrožen. To už jsou tři hráči ze stabilní sestavy našeho A-týmu, takže marodku máme opravdu plně obsazenou…

3. Démoni ušli velký kus cesty a udělali spoustu práce. Už dávno vyrostli z laciných chyb, na které jsme je většinou nachytali. Dnes je to silný, sebevědomý a takticky dobře vybavený tým. Těží především ze střeleckých schopností Milana Soukupa, který má letos opravdu famózní formu.

4. Je to derby a o tom se říká, že nemá favorita. My budeme bojovat na 100 procent a věříme, že budeme úspěšní. Jakýkoliv bodový zisk bude pro nás příjemný, koneckonců hrajeme venku. (úsměv)