Turnaji letos FAČR udělila status Otevřeného amatérského mistrovství ČR. O titul usilovalo šedesát týmů, z toho deset ženských.

Po kvalifikaci v Zákupech a v České Lípě začaly boje ve skupinách. Před účastníky byla pořádná porce duelů, jichž bylo odehráno celkem 158, a tak byl mistr znám až v prvních nedělních minutách.

O vynikající úrovni turnaje vypovídá, že se na něm objevili hráči z první futsalové ligy i z nejvyšší fotbalové soutěže. Do semifinále se probojovala mužstva Rosina, Starý dobrý časy, F.A.Zole a CFR. Starý dobrý časy si poradily s Rosinou po výsledku 1:0, a českolipské F.A.Zole udolaly CFR až na penalty.

Ve finále se vedení ujaly na konci druhé minuty F.A.Zole, avšak soupeř za minutu a půl srovnal. Poslední zápas dne nabídl dramatickou podívanou až do závěrečných vteřin, v nichž Starý dobrý časy rozehrávaly přímý kop. Přihrávkou kolem zdi se jim podařilo zaskočit F.A.Zole a vsítit rozhodující branku turnaje. Gól na 2:1 vstřelil Tomáš Fichtner, který hraje nejvyšší soutěž ve futsalu za Slavii Praha, a ten byl také vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Nejlepším brankářem se stal Michal Kudrna z CFR a trofej pro nejlepšího střelce získal Zdeněk Brož (na malém snímku) z F.A.Zole, který dal osm gólů. Třetí místo získala po penaltovém rozstřelu Rosina.

Ženskou část turnaje vyhrály Vysočany Praha, druhou příčku obsadila Olympie Rakovník a třetí skončily hráčky FK Jablonec. Jako zpestření pro fanoušky se osvědčila doprovodná akce, jíž bylo jedno kolo českého poháru ve freestyle fotbalu. Českolipští diváci měli vůbec poprvé možnost vidět tento atraktivní sport na tak vysoké úrovni a obdivovat povedené „kousky" několika mistrů ČR i okolních zemí.

Michal Prokop