Třebaže je Slavia v první lize jedenáctá a domácí se ve druhé lize vyšvihli na šesté místo, hosté z Prahy byli favoritem zápasu.Úvod zápasu byl vyrovnaný. Ani jedno mužstvo si nevytvořilo tlak, přesto F.A.Zole v páté minutě skórovaly díky hlavičce Mitáče, jemuž přihrával Zdeněk Brož. Do přestávky 220 diváků vidělo ještě několik šancí na obou stranách, ale stav se již nezměnil.

Do druhého poločasu Slavia vstoupila aktivně a získala mírnou převahu, ale ve 26. minutě zvýšil na 2:0 pro domácí Beránek, když se prosadil po souhře s Vojtou Brožem. V tu chvíli se zřejmě rozhodovalo o výsledku.

Několik dalších šancí F.A.Zole neproměnily, a tak se ke slovu dostala Slavia. Fichtner dvěma slepenými góly ve 27. a 28. minutě vyrovnal. Slavia pak kontrolovala hru až do konce normální hrací doby a několik skvělých zákroků musel vytáhnout spolehlivý brankář domácích Švasta.

Ve druhé minutě prodloužení domácí vyklidili střed pole, Fichtner nahrál Rottovi a ten prudkou střelou ze střední vzdálenosti vstřelil branku. Slavia se poprvé dostala do vedení.

O další dvě minuty později se při rozehrávce nedohodli domácí Švasta a Souček a jejich zaváhání potrestal Rott. Dvoubrankové vedení už Slavia uhájila, přestože F.A.Zole zkoušely hrát powerplay a místo Švasty poslaly do pole Chadrabu.

Diváci přes prohru ocenili předvedenou hru. V hodnocení zápasu na ně nezapomněl ani trenér Ort: „Děkujeme všem našim příznivcům za podporu a srdečně je zveme na další utkání, ve kterém, jak pevně věřím, zvítězíme, a to již tento pátek proti Dalmachu."

Podle Orta by se v dalším druholigovém zápase měly projevit stoupající forma, chuť a odhodlání celého týmu.

Utkání s FC Dalmach Turnov bude sehráno v pátek 12. října 2012 ve Sportovní hale v České Lípě. Výkop je ve 20.30.

Sestava F.A.Zole: Švasta (Chadraba) - Havlásek, Šídlo, Vodrážka, Burian, Kuzněcov Brož Vojtěch (kapitán), Brož Zdeněk, Beránek, Mitáč, Souček.

Michal Prokop