Neuvěřitelná přestřelka, ve které padlo 15 branek a hned 12 z nich ve druhém dějství, nakonec skončila lépe pro Českou Lípu. Ta zvítězila 8:7 a postoupila na úkor libereckých futsalistů do druhého kola.

Vedoucí oddílu Luboš Vyhlídko se musel spolehnout na jiné hráče než je jeho tým zvyklý z ligy. „Do Lípy jsme se vydali bez výraznějších opor Pampuchu, převážně s klukama z B týmu. Vzhledem k našim záchranářským bojům v 2. lize západ jsme to pojali, jak jsme to pojali. A sice jít si zápas užít,“ řekl Vyhlídko.

Futsalisté Pampuchu jsou aktuálně ve dvanáctičlenné skupině na osmé příčce, ale s náskokem pouhých šesti bodů od předposlední příčky. I proto se Liberec soustředí primárně na ligu. V pohárovém duelu tahal Pampuch za kratší konec celý první poločas. „Naše hra směrem dopředu se zlepšila až v druhé půlce, kdy začala přestřelka z obou stran.

Avšak naše nechuť bránit a naše „tréninkové“ tempo pokračovalo až do konečného hvizdu,“ řekl na závěr vedoucí Pampuchu. Futsalisté mají před sebou další dva ligové výjezdy na palubovku soupeře. Nejprve se v severočeském derby střetnou s třetím Ústím nad Labem a následně zakončí venkovní trip s pátou Plzní.