Nejblíže k němu měla juniorka Tereza Hrochová v běhu na 3000 m, jež se hned od startu držela vedoucí trojice závodnic, ale v závěru už neměla sílu, avšak výkonem 10:26,41 min. vytvořila nový oddílový rekord, který dosud držela z roku 2000 Kateřina Loubková, a skončila na 4. místě.

Velké naděje se vkládaly do Natálie Kozákové v trojskokanském sektoru. Čerstvá juniorská závodnice se však potýká s bolestmi zad a v utrápeném závodě si „doskákala" pro 5. místo výkonem 11,20 m.

První mistrovský start má za sebou juniorka Andrea Beňová v běhu na 400 m. Nervozita byla znát a výkon 1:06,47 min. je trochu za očekáváním.

Na start 60 m překážek se postavily dorostenky Patricie Malá (první zleva) a Daniela Bendová. Tyto dvě vícebojařky mají své republikové mistrovství za sebou, a tak poměřily síly se specialistkami. „Před startem jsme trochu doufali, že by mohlo vyjít finále, a jak se později ukázalo, tak k tomu chybělo málo," informoval trenér a vedoucí družstva Jaroslav Hochmut.

Bendová skončila v rozběhu na třetím místě (9,32) a musela čekat, co předvede poslední čtvrtý běh. Ten se konal v rychlejším čase, a tak Bendová byla první nepostupující závodnicí do finále. „I tak je 9. místo vynikající výsledek," zdůraznil kouč Hochmut.

Patricie Malá zaběhla osobní rekord (9,43) a skončila na 13. místě.

V nedělním dopoledni se konal vrh koulí dorostenek. „Doufali jsme v postup do finále."

Bendová však všechny tři pokusy nezvládla a výkonem 11,90 metru do finále nepostoupila. „I když byla dobře připravená, nakonec si odvezla jen desáté místo. Hned za ní skončila Kristýna Čechlovská výkonem 11,67 metru."