Medailově nejúspěšnější byla domácí Vokálová, která nasbírala čtyři cenné kovy. To, že jsou rekordy žákovského šampionátu na vysoké úrovni, potvrzuje skutečnost, že pouze tři výkony se drží na čele statistik z devadesátých let. A že navíc nemusí zaručit mistrovský titul, se přesvědčila brněnská Jana Novotná.

Nad překážkami dokázala z dosavadního času Pavlíny Soprové umazat čtyři setiny na 8.77, ve finále však případný útok na absolutní rekord (8.71) nevyšel a Novotná skončila bez medaile. Všestranná atletka JAC Brno však z Jablonce rozhodně neodjela s prázdnou, výkon z dálky 571, jímž vylepšila o centimetr dosavadní nejdelší skok při MČR Elišky Klučinové, už jí zlato přinesl. A držitelka českého rekordu ve víceboji k tomu přidala stříbrné medaile ve výšce a se štafetou.

Na toto mistrovství se nominovaly i dvě atletky AC Česká Lípa.Skvělá Iva Reicheltová.

Nejvíce ambicí se dávalo Ivě Reicheltové, které jen kousek chyběl k medaili. Iva začala rozběhem na 60 m překážek a novým osobním a oddílovým rekordem 9,30 s postoupila do sobotního odpoledního finále, kde časem 9,45 s skončila na 5. místě.

Největší ambice se dávaly ve skoku dalekém, kde od první série byla na medailových příčkách a vše nasvědčovalo tomu, že si odveze cenný kov, ale v poslední šesté sérii se soupeřky přeskakovaly a odsunuly Ivu na 5. místo za výkon 530 cm. V sobotu startovala ještě Patricie Malá v běhu na 60 m, ale špatný start ji připravil o postup do semifinále a vypadla v čase 8,42 s.

Mistrovství pokračovalo od nedělního rána skokem vysokým a v něm nastupovala Iva s cílem vylepšit sobotní umístění. Skočila solidních 158 cm, ale to stačilo jen na 6. místo. Iva se pak přesunula na svoji čtvrtou disciplínu na vrh koulí a výkonem 10,61 m skončila na 10. místě, před ní se umístila nervózní Patricie Malá výkonem 10,72 m.

Jaroslav Hochmut