„Začneme nabídkou tří posledních halových turnajů do startu jarní a letní sezony 2020. Již v sobotu 22. února od 18.00 pořádáme v tenisové hale v České Lípě turnaj mužské čtyřhry. Dále pak přijdou dva turnaje v denních hodinách, a to v sobotu 7. března od 10.00 hodin (dvouhra muži) a v sobotu 11. dubna také od 10.00 (čtyřhra muži). Tyto turnaje zakončí zimní halovou sezonu 2019/2020,“ přiblížil nejaktuálnější dění předseda spolku Zdeněk Hykš.

A zároveň dodal: „Halové turnaje, pořádané naším spolkem Tenisová rodina, jsou dosud velmi úspěšné a mezi hráči mají velký a hodně pozitivní ohlas. Na turnajích se vždy utvoří dobrá parta a převládá na nich pozitivní atmosféra. Na turnajích potkáte řadu hráčů ze všech různých profesí. Turnaje tak plní nejen sportovní, ale také významnou společenskou úlohu.“

Tenisová rodina zároveň připravuje turnajovou sérii pod názvem Tennis Family Tour, organizovanou současně ve čtyřech spolupracujících tenisových areálech v České Lípě u řeky Ploučnice, dále pak v Okrouhlé, Cvikově a v Mimoni. 

„Jedná se o soutěžní sérii jednodenních turnajů se stejnými pravidly a formáty a stejným bodovým systémem podobně jako v ATP. Hrát se bude vždy o poháry i o medaile. Mužská dvouhra má uzávěrku přihlášek v neděli 19. dubna, ostatní tenisové disciplíny pak až v neděli 14. června,“ prozradil Zdeněk Hykš.

A zdaleka nejde o jedinou novinku. „Náš spolek Tenisová rodina chce turnaje nejen pořádat, ale také vylepšovat celkový hráčský servis. Proto bude od letošní sezóny 2020 zavedeno online zapisování výsledků všech jednodenních i dlouhodobých turnajů, povedeme statistiku úspěšnosti hráčů a párů včetně hráčských karet, kde si hráči a páry budou zapisovat svoje výsledky v sezoně a získávat tak informace o vývoji svojí tenisové formy v rámci jednotlivých turnajů,“ vysvětlil Hykš.

Přípravy na sezonu 2020 jsou nyní v plném proudu. A organizátoři lákají na další blížící se tenisová představení. „Věříme, že si do našich jednodenních nebo dlouhodobých turnajů najdete cestu a přijdete si spolu s námi nejen zahrát skvělé tenisové mače, ale užít si přátelství, pohodu a pozitivní atmosféru, která provází všechny naše turnaje. Turnaje v rámci spolku Tenisová rodina mohu jen doporučit,“ řekl na závěr předseda Hykš.