Petra Hurtová, handicapovaná sportovkyně z České Lípy, se coby prestižní host zúčastnila třetího ročníku módní charitativní akce Elegance bez bariér. Přehlídky vozíčkářů i zdravých modelů, jejíž výtěžek pomohl chlapci se závažným svalovým onemocněním.

„Dává mi to spoustu vizí a myšlenek na podobné projekty, které bych v budoucnu ráda realizovala a pomáhala jimi právě projektu Elegance bez bariér, kterého se zúčastňuji od samého začátku," řekla Deníku českolipská sportovkyně.

Handicapovanou sportovkyni Petru Hurtovou doprovodila na módní přehlídce českolipská plavkyně Petra Chocová.Charitativní módní přehlídka, jejímž cílem je hlavně integrovat a ukázat společnosti, že na přehlídkovém mole mohou zářit i handicapovaní lidé, proběhla pod záštitou spolku VerMi ve Společenském centru v Rychnově koncem letošního října. Díky partnerům a lidem, kteří akci podpořili, se podařilo vybrat 132 tisíc korun. Je to doposud nejvíce za poslední tři ročníky.

„Elegance bez bariér se rozhodně posouvá kupředu a získává na vážnosti. Má své kouzlo i patřičný respekt," chválí Hurtová.

Handicapovanou sportovkyni, která se aktivně věnuje jízdě na hadbiku, v Rychnově podpořila českolipská plavkyně Petra Chocová. „Moc si toho vážím. Vím, že má své práce dost, ale přesto se mnou jela," říká vozíčkářka.