V rámci Severočeské ligy přivítala českolipská lokomotiva družstvo Slavoj Děčín. Domácí po výhře nad Žatcem chtěli pokračovat ve vítězství, ale to se nerodilo lehce.
Lokomotiva Česká Lípa - Slavoj Děčín 29:14 (9:8)
První branka padla až ve 3. minutě do sítě Děčína, Slavoj však kontroval hned z následujícího protiútoku, do konce 15 min. se skóre posunulo jen na 5:3. Obraz hry se neměnil - Lokomotiva se po získání balónu zbrkle hnala do útoku, kde narážela vždy na připravenou obranu Děčína. Obě družstva od začátku předváděla velmi tvrdou obrannou hru, na kterou bohužel adekvátně nezareagovali rozhodčí, kteří někdy až nepřiměřenou tvrdost na obou stranách netrestali, tvrdá hra díky tomu pokračovala po celý zbytek utkání. Děčín svou obrannou hrou nedovolil Lípě výrazně poodskočit a do konce 20. minuty srovnal na 5:5. Házenkáři Č. Lípy nedokázali své útoky dotáhnout do gólových příležitostí a když už se dostali do vyložené brankové šance, tak s ní nenaložili nejlépe. Za stavu 8:5 (25. minuta) hrál Děčín s výhodou dvou hráčů v poli, Lokomotiva v této fázi zakončovala své útoky velmi zbrkle a svou hrou dovolila Děčínu srovnat na 8:8. V úplném závěru první půle Lokomotiva i v oslabení skórovala z rychlého protiútoku a poločas vyhrála jednobrankovým rozdílem 9:8.
Obraz hry se od hvizdu druhé půle výrazně změnil, domácí pozorně bránili a v útoku trpělivě čekali na své šance, které s postupem času přibývaly. Za stavu 12:10 pro Lípu (35. minuta), přišla českolipská dvacetiminutovka. Lokomotiva předváděla tvrdou obrannou hru a trestala všechny chyby hostů. Děčín za dvacet minut (od 35. minuty do 54. minuty) nedokázal vstřelit jedinou branku, domácí skórovali 12 krát a vedli 24:10. Dařil se rychlý přechod do útoku, Lokomotiva zahrála i několik sehraných signálů a hráče Děčína předčila ve všech herních situacích, ke změně pomohlo i několik vyloučení hráčů Děčína. V toto dobu bylo o výsledku rozhodnuto.
V dalším kole zajíždí Lokomotiva do Jablonce.
Sestava a branky: Jirousek, Kábele – Pavlíček a Drobný M. po 6, Pospíšil P. 4, Hejl, Duben a Najman po 3, Volf 2, Drobný J. a Pospíšil V. po 1, Mifek.

Další zprávy z regionu najdete zde