Házenkáři českolipské Lokomotivy měli sehrát své další mistrovské utkání v rámci Severočeské ligy na domácím hřišti proti Slovanu Varnsdorf. Špatný stav antukového hřiště, zaviněný vytrvalým deštěm, však nedovolil sehrát tento duel na venkovním hřišti a po dohodě byl přesunut do varnsdorfské sportovní haly.
Slovan Varnsdorf - Loko Č. Lípa 19:33 (8:17)
Od úvodního hvizdu vypadala předváděná házená jako by se obě mužstva seznamovala se soupeřovou hrou, i když se potkávají řadu let. Domácí Varnsdorf, po vyrovnaných utkáních s Jabloncem B a Žatcem, chtěl předvést svou házenou a potrápit vedoucí družstvo Severočeské ligy. Lokomotiva přijela do Varnsdorfu bez prohry a svou neporazitelnost nechtěla ztratit. První branku vstřelil Slovan, jeho vedení však vydrželo pouhou minutu. Lokomotiva nejen že vyrovnala, ale od 4. minuty svého soupeře už během zápasu do vedení nepustila. Do 20. minuty byla hra velmi vyrovnaná, hráči se netrápili se soupeřovou obranou, ale sami se sebou, technické chyby na obou stranách nepřinesly žádnou brankovou smršť. Vítr do skóre přinesla až poslední desetiminutovka první půle. Lokomotiva vstřelila 7 branek proti varnsdorfským dvěma. První půle se tak dohrávala v jasné režii Českolipských a z ukazatele na skóre bylo jasné, že už jen velmi velká náhoda připraví hosty o vítězství.
Do druhé půle nastoupil Varnsdorf s pozměněnou obrannou taktikou, vytáhl obranu na stření spojku Pavlíčka a od tohoto systému předpokládal větší narušení českolipské rozehrávky a případné rychlé získání míče. Lokomotiva si dokázala s touto herní situací poradit a s přehledem kontrolovala průběh utkání. V něm si Lokomotiva dokonce vyzkoušela i několik dalších herních variant, které se jí budou hodit v dalších zápasech.
Střelecky prosadili všichni hostující hráči a Česká Lípa si tak připsala další vítězství a dva body do mistrovské tabulky.
Sestava České Lípy a branky: Jirousek, Kábele – Duben 6, Pavlíček, Najma, Drobný M. po 5, Volf 4, Hejl 3, Pospíšil a Mifek po 2, Drobný J. 1.

Další zprávy z regionu najdete zde