Vítězství házenkářů Jiskry Mimoň nad Pardubicemi 33:32 bylo velkým překvapením 14. kola II. ligy.
Jiskra vstoupila do jarní části dvěma prohrami s Kolínem a Slávií Praha, a tak málokdo čekal, že druhý tým tabulky bude mít s Mimoňskými v nedělním utkání problémy. „Podcenili nás, to je jasné,“ ohodnotil skromně úspěch Jiskry prezident klubu František Stárek. Mimoň, jak známo, hraje domácí zápasy v Bělé pod Bezdězem, kam opět nepřijela v kompletní sestavě. „Chyběli nám dva hráči, kteří jinak nastupují stabilně a mají nyní jiné povinnosti. Kupodivu ale nastoupili někteří hráči, kteří kdysi hráli za mimoňské béčko,“ popsal složení kádru Stárek.
Jiskra vedla už od začátku zápasu. Pardubičtí v úvodu nehráli s patřičnou bojovností a marně náskok soupeře dotahovali. Do druhé půle šli domácí s tříbrankovým vedením a dobrou hrou nedali Pardubicím šanci na delší „šňůru“ skórování. Hostům se nakonec sice podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, ale prohru už odvrátit nedokázali. „Známe to z vlastní zkušenosti. Když jsme hráli na špici, také jsme si mysleli, že nás slabší soupeř nemůže porazit, ale s každým se dá hrát…,“ řekl na závěr František Stárek. Vítězstvím nad Pardubicemi se Jiskra odpoutala od posledního Liberce a bodově stíhá Havlíčkův Brod, se kterým se utká v příštím kole 29. 3. na jeho palubovce.

Jiskra Mimoň – SKP Pardubice 33:32 (18:15)

TJ Jiskra Mimoň: Häcker, Švanda – Opustil, Havel, Rozbora, Kvapil, Hrabica, Ježek, Reichel, Duben; nejlepší střelci Jiskry: Opustil a Havel (oba 8 gólů). ⋌