Do České Lípy nicméně přijeli v sobotu s velice mladým týmem a na Lokomotivu nestačili.

Lokomotiva Č. Lípa – Liberec handball 26:15 (15:10)

Za chladného dopoledne se rozehrálo utkání, do kterého vstoupila lépe domácí Lokotka. Svou vysunutou obranou ve středu hřiště dělala hostujícím hráčům velké problémy. Liberec se dokázal prosadit až v páté minutě, kdy korigoval již tříbrankové vedení domácích.

Lokomotivě se dařilo i v útoku a v bráně, kde ji držel svými zákroky gólman Jirousek. Zatímco Liberec spoléhal na střelbou z dálky, Lokomotiva kontrovala rychlými brejky a hrou na pivota. Přesto dokázal Liberec kolem 20. minuty snížit na rozdíl jediné branky, což pro něj bylo silným impulzem ke snaze o otočení dosavadního průběhu utkání. K tomu však domácí soupeře nepustili. V závěrečných minutách prvního poločasu si totiž dokázali vybudovat pětibrankové vedení, které se ukázalo být rozhodujícím.

Po přestávce pokračovaly oba celky ve tvrdé hře, které rozhodčí nechali volný průběh. Nastavená laťka vyhovovala více České Lípě. Domácí postupně navyšovali svůj náskok a nepouštěli hosty ke slovu. Skóre narostlo až na rozdíl jedenácti gólů, což znamenalo suverénní vítězství domácích házenkářů 26:15.

„Dobře jsme bránili, prosazování v útoku ale již tak slavné nebylo. Řada neproměněných brankových příležitostí zabránila většímu rozdílu v konečném skóre,“ řekl k utkání Tomáš Hejl, který působí na postu křídla.

Házenkáře českolipské Lokomotivy čeká za týden ještě jedno podzimní utkání. V Jablonci nad Nisou se střetnou v rámci 2. kola Českého poháru s místním druholigovým týmem ELP Jablonec n. N.

Sestava Loko Č. Lípa: Jirousek - Knap L., Pospíšil V., Duben J., Pavlíček P., Mifek M., Hejl T., Drobný J. a Drobný M.