Házenkáři Mimoně prohráli s Libercem na domácím hřišti vysoko 15:25. Utkání dvou týmů, které letos společně sestoupily z 2. ligy do severočeské soutěže, bylo vyrovnané pouze první poločas, který skončil dvoubodovým rozdílem ve prospěch Liberce.

„Soupeř byl rychlejší než naši hráči. Ti navíc měli problém se střelbou,“ řekla o utkání předsedkyně TJ Jiskra Lenka Jelínková. Liberci na druhou stranu útoky vycházely. V druhém poločase se odpoutal od soupeře a zvýšil dvoubrankový náskok na hrozivých 14 gólů. „Trhák Liberce přišel deset minut po přestávce. Kazili jsme příliš mnoho přihrávek a hosté chodili do rychlých protiútoků,“ vypíchla důvod zlomu v utkání Lenka Jelínková. Mimoni se povedlo do konce utkání náskok Liberce pouze snížit na konečný rozdíl deseti gólů.

Za čtrnáct dnů čeká Mimoňské v rámci 4. kola severočeské ligy derby. Na jejich hřiště totiž přijedou házenkáři českolipské Lokomotivy, která bude v zápase papírovým favoritem. „Ráda bych to utkání viděla pozitivně, ale nám se Lípu nepodařilo porazit už hodně dlouho…,“ uzavírá nepříliš optimisticky Jelínková.

TJ Jiskra Mimoň – Liberec Handball 15:25 (8:10)

Sestava Jiskry Mimoň: Kábele (Hromádko) – Šámal, Reichel, Zeman, Oplt, Duzbaba, Ježek, Stárek, Vokurka.