Českolipská Lokomotiva ani Jiskra Mimoň v sedmém kole Severočeské ligy nebodovaly. Lokomotiva prohrála v Mostě rozdílem třídy 17:30 a Jiskra podlehla Varnsdorfu jen o trochu mírnějším poměrem 18:26.

TJ Jiskra Mimoň – Varnsdorf 18:26 (7:12)

Varnsdorf je rozhodně týmem, se kterým Mimoň mohla hrát minimálně vyrovnanou partii. Domácí ale vyhořeli v obraně. „Hráči nebyli schopni vůbec bránit a soupeř se nám úplně v klidu dostával na šestku,“ řekla k utkání předsedkyně TJ Jiskra a trenérka mimoňské házené Lenka Jelínková s tím, že v chabé defenzivě vidí hlavní důvod vysoké prohry.

Nutno dodat, že Mimoňští měli i trochu smolné zakončení, když nastřelili nesčetněkrát tyč. O tom, že domácím zápas vůbec nevyšel, svědčí i to, že jeden z tahounů mužstva Marek Šámal dostal červenou kartu a tím i stop pro další ligové utkání. Doplatil tak na tvrdou hru, kterou se navzájem nešetřili hráči obou týmů.

Sestava Jiskry Mimoň: Hromádko – Šámal, Reichel, Zeman, Oplt, Duzbaba, Ježek, Stárek, Honc, Rychnovský, Kvapil, Šulc.

Baník Most - Loko Č. Lípa 30: 17 (16:9)

Lídr soutěže to neměl v Mostě vůbec lehké. Baník je totiž považován za spolufavorita Severočeské ligy. K utkání nastoupil v kompletní sestavě i s hráči, kteří mají prvoligové zkušenosti a v soutěži nastupují jen výjimečně. Mostečtí na domácí půdě nedali České Lípě sebemenší šanci, byli jednoznačně lepším týmem na hřišti a zaslouženě zvítězili. „Most předvedl Lokomotivě házenou z říše snů,“ podotkl k utkání Tomáš Hejl a dodal: „Hlavní rozdíl byl v důrazu a efektivitě střelby.“

Českolipští házenkáři si budou chtít napravit reputaci v zítřejším domácím utkání s Libercem, které začíná na hřišti u nádraží půlhodinu po poledni.

Sestava Lokomotivy: Jahoda – Knap, Pospíšil P., Pospíšil V., Drobný M., Drobný J., Mifek, Hejl.