Lokomotiva Česká Lípa zajížděla do Železného Brodu, kde v předchozí sezoně dokázala vyhrát, což potvrdila i tentokrát.

Železný Brod – Loko Česká Lípa 18:23 (8:11)

Začátek byl velice opatrný, protože soupeři čekali na chyby v obraně. Ty ale nepřicházely, takže až do 9. minuty byl stav 1:1. Kdo by ale čekal, že se později rozjedou střelecké hody, byl na omylu. Soupeři se střídali po gólech a nikdo se nepouštěl k většímu trháku.

V 18. minutě se ale povedlo domácím odskočit na rozdíl dvou branek. Lípa si však na závěrečných pět minut I. půle nechala překvapení v podobě stoprocentní obrany. V této fázi nedostala ani jeden gól a otočila skóre na 8:11.

Do druhé části hosté navíc vstoupili v početní převaze a tu dokázali hned dvakrát využít a zvýšit na 13:8 pro Lípu. Domácí stále nemohli najít recept na skvělou obranu hostů v čele se skvělým gólmanem Vodrážkou. Přesto pak Železný Brod postupně dokázal snižovat, navíc Lokomotiva často hrála v oslabení.

Zlom přišel ve 12. minutě druhé půle. Domácí prohrávali stále jen o tři branky (12:15) a navíc měli k dispozici sedmimetrový hod. V tu chvíli se rozhodl hostující trenér Josef Duben poslat do branky druhého gólmana Horáčka. Tento tah se mu povedl, protože Horáček domácího střelce vychytal! Tím nastartoval pětigólovou sérii České Lípy, jež odskočila na rozdíl sedmi gólů a ve 20. minutě druhé půle vedla 12:19.

Domácí na to nenašli žádnou odezvu a navíc se nechávali zbytečně vylučovat. Tento zápas nezvládli po morální stránce, protože počastovali rozhodčí nepříjemnými nadávky. Lokomotiva si utkání pohlídala a vyhrála rozdílem pěti gólů.

Sestava a góly České Lípy: Vodrážka, Horáček – Líbal (5), Duben (5), Drobný J., Pavlíček (2), Drobný M. (3), Mareš (1), Rataj, Hejl (3), Pospíšil (4), Rybář. Trenér: Josef Duben.