Zkušený jezdec, protřelý zkušenostmi z vrcholné domácí klubové cyklistiky, byl před startem jednoznačným favoritem. Za slunečného počasí se sešel početný a kvalitní peloton cyklistů. Trasa silničního závodu byla oproti tradicím poněkud pozměněna, co se však léty nemění je katastrofální stav silnic, který si vybral daň v podobě velkého množství defektů.

Po startu jel až do Zahrádek celý početný peloton pohromadě, ostře se začalo závodit až kolem obce Holany. Po stoupání na Blíževedly se na čele zformovala asi čtyřicetičlenná vedoucí skupina, která ukrajovala kilometry k rozhodujícím místům na trati. Velké dělení nastalo za obcí Pavlíčky, kdy ve stoupání na Zátyní a v následném sjezdu se na špatné silnici vedoucí pole roztrhalo. Do cílového stoupání v Zahrádkách pak přijel s bezpečným náskokem Jakub Svoboda z týmu Kolokrám.

Výsledky závodu Holanský Vodník:

Muži do 29 let : 1. V. Veverka – KED Cyklomax, 2. M. Živný – Stevens Ml.Boleslav, 3. V. Pelant – EPO team, 4. J. Matoušek, 6. D. Harbut, 8. M. Svoboda, 13. D. Leština, 14. M. Troiak – všichni MS AUTO.
Muži do 39 let : 1. J. Svoboda – Kolokrám Svijany, 2. J. Čapek – Skivelo Olomouc, 3. Vl. Urban – KCR Roudnice, 6. M. Daňko, 7. P. Chotěnovský, 9. P. Nováček – všichni MS AUTO.
Muži do 49 let : 1. V. Holub – Ski Paudera, 2. J. Kopeček – Bike sport Ústí n.L., 3. R. Ščučka – Ski Paudera, 4. J. Semerád – MS AUTO.
Muži do 59 let : 1. D. Homolka – Bohemie N. Bor, 2. S. Svárovský – KC Kooperativa, 3. M. Tuček – Cyklorenova Cvikov, 7. M. Hanus – MS AUTO.
Muži nad 60 let : 1. J. Štěpánek, 2. J. Koloc – oba ACC Ml. Boleslav, 3. Z. Posejpal – SKP Česká Lípa.

Junioři do 18 let : 1. T. Barták – Haven extrém, 2. J. Šlégl – Sokol Podlázky, 3. O. Bereckei – KC Kooperativa.

Horská kola : 1. M. Vohnout – CK Varnsdorf, 2. Z. Kubíček – Mnichovo Hradiště, 3. R. Šnajberk – SKP Česká Lípa.

Ženy do 35 let : 1. K. Růžičková – MS AUTO, 2. Š. Vandíková – Ski Paudera, 3. Š. Imrišková – SKP Česká Lípa.
Ženy nad 35 let : 1. I. Bezděková, 2. R. Vlasáková, 3. I. Znamenáčková – všechny SKP Česká Lípa.
Ženy nad 50 let : 1. V. Štěpánková – ACC Ml. Boleslav, 2. A. Roháčková, 3. O. Kykalová – obě SKP Česká Lípa.

Dívky do 10 let : 1. N. Pekárková, 2. M. Vlasáková, 3. S. Švarcová – všechny SKP Č. Lípa.

Chlapci do 10 let : 1. D. Nováček – MS AUTO.

Děti do 14 let : 1. M. Vild – SAC Bělá p. Bezdězem, 2. P. Nováček – MS AUTO, 3. J. Znamenáček – SKP Česká Lípa.
Děti do 7 let : 1. M. Barnišinová, 2. M. Kopecká, 3. N. Kopecká – všechny SKP Česká Lípa.

Českolipské Kozly na zbrusu nové trati

Sportovní klub MS AUTO připravil pro milovníky silniční cyklistiky další ročník oblíbeného závodu Českolipské Kozly. Závod je vypsán jako časovka do vrchu a jeho součástí jsou i zkrácené tratě pro dětské a žákovské kategorie.

Akce se koná tuto neděli, prezentace proběhne v restauraci Neptun na Českolipském koupališti od 9.30 hodin. Start dětských kategorií je plánován od 11.30, první dospělý závodník vyrazí na souboj s chronometrem úderem poledne. Pro dospělé účastníky je připravena časovka o délce 8,2 km se startem u koupaliště, dále přes obec Kozly až na Taneček, kde bude cíl.

Závod se jede jako součást seriálu O pohár VZP Libereckého kraje a okresního seriálu ROHAS cup, startuje každý příchozí, podmínkou je dobrý zdravotní stav a přilba.