Šestikilometrovou noční trasu zdolal nejrychleji a vítězství si odvezl už popáté v řadě.

„I přes drobné problémy s počítáním výsledků ze strany pořadatelů potvrdil, že jde o jeho oblíbený závod a pěti pohárů pro vítěze, skleněných žárovek z dílny sklářského mistra Jirky Pačínka, si dle svých slov hodně váží," říká Michal Kosina, ředitel závodu.

O kolo kratší trať pro ženy zvládla nejrychleji rovněž několikanásobná vítězka, Nikola Barešová z Kellys Bike Ranch Teamu, v kategorii veteránů zvítězil Radek Ščuka ze Ski Paudera.

7. ročník Radvaneckého šajn kapu přilákal na start více než padesát jezdců. Bikery čekala zdolat o kilometr kratší trať než v předchozích letech, ovšem za to techničtěji náročnější.

„Trať byla rychlejší, a tím pádem byl závod atraktivnější pro diváky, kterých přišla k hospodě U Mlejna povzbuzovat celá řada," doplnil Kosina. Seriál Lužický horal je v tuto chvíli ve své polovině.

Pátým kolem bude několikaměsíční klání pokračovat už 30. května kláním X Duatlonu v Kytlici. Sportovce čeká v hlavním závodě 5 km běh 20 km MTB 5 km běh.