Aby domácí neztratili kontakt se špičkou, potřebovali bodovat. Nakonec po dramatickém průběhu všechny tři body zůstaly v České Lípě, která vyhrála 6:5 (5:3).

Úvodní minuty přinesly jako obvykle šance na obou stranách a vzájemné oťukávání soupeřů. Do vedení šel Mělník, když se Hyka obtočil kolem nedůsledného obránce a nadvakrát překonal Chadrabu.

Domácí pak rozehrávali dva přímé kopy, jenže signály jim nevycházely a jednou bezprostředně následoval protiútok. F.A.Zole čelily mírnému tlaku a obrana řešila několik složitých situací. Nakonec mělnický Gabčo krásně vypálil z dálky a míč zapadl do sítě 0:2. Navíc už od deváté minuty měli domácí na svém kontě pět akumulovaných faulů a museli si na další nedovolené zákroky dávat dobrý pozor.

Obrat skóre během pěti minut

Paradoxně je to přimělo k tvořivější a aktivnější hře. Ve 13. minutě vsítil jejich první branku Vodrážka a hned v následující minutě Vojta Brož přeběhl celé hřiště a střelou mezi nohy brankáře vyrovnal.

Domácí pokračovali v útočení, za další dvě minuty se zblízka prosadil Souček a vzápětí Zdeněk Brož ranou pod břevno zvýšil už na 4:2. V 18. minutě hosté řešili únik Vojty Brože faulem, ale Burian doklepl míč do odkryté branky. Těsně před koncem první půle se však připomněli také hosté, když váhání obrany České Lípy s odkopem potrestal Němec 5:3.

Na začátku druhého poločasu bylo zřejmé, že ještě nic není rozhodnuto. Ve 21. minutě se domácí dopustili další nedůslednosti před brankou a Mělník se dotáhl na rozdíl jediného gólu. F.A.Zole zahrozily po Havláskově hezké akci, ale Zdeněk Brož střílel jen do tyčky. Poté přišlo několik ostrých zákroků na obou stranách a diskuzí s rozhodčími. Ve 34. minutě Chadraba neměl šanci proti tečované střele a Mělník vyrovnal na 5:5.

Rozhodující gól dal Havlásek

Vzhledem k průběhu by byla remíza možná spravedlivá, ale Vojta Brož a Havlásek sérií přihrávek pronikli obranou soupeře a Havlásek kombinaci zakončil do prázdné branky. Hostům nezbývalo než sáhnout k power play. Ačkoli drželi míč, vyložené šance si nevytvořili. Jedinou výjimkou byl přímý kop těsně před koncem zápasu, ale Českolipští se ubránili.

Futsalisté F.A. Zole tak udrželi čtvrtou příčku a ztrácejí dva body na třetí Slavii TU Liberec. V příštím kole hrají v Litoměřicích, pak v Benešově a sezonu zakončí domácím zápasem se zatím prvním Hradcem Králové. Zápas se hraje v pátek 29. března od 20 hodin v českolipské sportovní hale.

F.A. Zole Česká Lípa - Olympik Mělník 6:5

Branky: Souček Jakub, Havlásek Jan, Brož Vojtěch, Burian Marek, Vodrážka Tomáš, Brož Zdeněk - Hyka Petr 2, Gabčo Josef 2, Němec Jakub; Rozhodčí: Hanzlík Jiří, Milner Michal. Delegát: Houška Zbyněk. ŽK: Havlásek Jan, Souček Jakub - Dvořák Daniel. Poločas 5:3.

F.A. Zole: Chadraba - Brož Zd., Burian, Brož V., Havlásek, Kočí, Šídlo, Vodrážka a Souček.

Michal Prokop