Západočeši přijedou do Městské sportovní haly u Ploučnice určitě natěšení. Před týdnem totiž vybojovali první vítězství v nejvyšší soutěži, když porazili pražskou Spartu v poměru 5:3 (1:1) v zápase, který byl velmi zajímavý především v posledních sekundách. Ještě v čase 39:45 min., tedy pouhých patnáct vteřin před koncem, byl stav 3:2, přesto za tuto krátkou dobu padly ještě tři góly.Naopak Českolipští v minulém kole na palubovce Kladna padli a prohráli 2:6.
Domácí od první minuty vesměs kontrolovali průběh hry a ve 27. minutě vedli už 4:0. Hosté sice po tečované střele Karla Kaňkovského snížili, ale závěr střetnutí patřil opět Středočechům, kteří si připsali premiérovou výhru v tomto ročníku.
„Tři body z domácího zápasu nad Helasem Brno jsme chtěli potvrdit v Kladně. Ale ukázalo se, že na sobě musíme ještě hodně zapracovat," nechal se slyšet těsně po utkání trenér Karel Kruliš.

S jakými plány a taktikou nastoupí jeho svěřenci dnes večer proti Plzni, se kterou se utkali v uplynulé sezoně 2. ligy?
„Plzeň, to je těžký soupeř, i když z loňského ročníku ve 2. lize máme vyrovnanou zápasovou bilanci, takže rozhodně nejsme bez šancí," odpověděl Deníku kormidelník Kruliš a pokračoval: „Kvůli velkému fotbalu sice stále nehrajeme v ideální sestavě, ale pokud v pátek nastoupíme minimálně ve stejném složení jako proti Helasu Brno a kluci do utkání vloží srdíčko, bojovnost a zodpovědnost, tak ta šance, že získáme minimálně bod, tady určitě je. Samozřejmě, úplně nejlepší by byly body tři," usmál se kouč Démonů.
Petr Kučera, hrající trenér Plzně, se netají, že Interobal přijede pro výhru. „Chceme potvrdit tři body z domácího zápasu se Spartou. Českou Lípu velmi dobře známe, a pokud naši hráči nechají na hřišti vše, tak věřím, že budeme odjíždět spokojení."

V dalších dnešních zápasech 5. kola se bude hrát i v Brně, kde domácí Tango hostí Slavii Praha, ERA-PACK Chrudim se po včerejším televizním utkání s Benagem Zruč nad Sázavou se představí na palubovce Sparty. Naopak zápas Benaga s Helasem Brno byl přeložen na 26. října.

Program dnešního 5. kola: 

FC Démoni Česká Lípa – SK Interobal Plzeň (20.30, SH Č. Lípa)
Nejzbach Vysoké Mýto – FK Kladno (20.00, SH Vysoké Mýto)
FC Tango Brno – SK Slavia Praha (20.00, SH Brno – Vodova)
Mados MT Hr. Králové – FC Rádio Krokodýl Brno (20.30, SH Hr. Králové)
AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim (20.00, SH Radotín)