„Ale byla to dřina. Jelo se v horách na nelehkém terénu, konkurence mezi soupeřkami byla letos opravdu silná a do toho ještě to ukrutné sobotní vedro," neskrývala únavu, ale zároveň i radost Loubková.

Její sestra Kateřina Bike Maraton Příchovice rovněž absolvovala a mezi ženami nakonec obsadila skvělou třetí příčku (2:49:35. hod.).

„Přesto jsem od ní v cíli dostala vynadáno. Za co? Že co jsem si to na ni vymyslela a vzala ji tam s sebou," smála se 33letá sportovkyně.

Tento víkend čeká Ivanu Loubkovou závod Krušnohorský MTB QWERT maratón, jehož 14. ročník se koná v sobotu 3. srpna v Meziboří.

Zde si mohou MTB borci vybrat jednu ze tří libovolných tratí: „A" má délku 98 kilometrů, trasa „B" padesát sedm a třetí, nejkratší závod „C" měří 23 km.

„V tuto chvíli ještě nevím, pro kterou se rozhodnu, ale pravděpodobně pro tu druhou, protože z té nejdelší bych měla strach," přiznala Českolipskému deníku Ivana Loubková. Podle našich informací se do tohoto závodu přihlásila také její sestra. A obě si vyzkouší trasu „B".