Za pořadatele potvrdil ředitel mítinku Dušan Molitoris, který je zároveň předsedou atletického oddílu TJ LIAZ, že všechno je připravené. „O účast na Jablonecké hale byl velký zájem, protože pro některé ze závodníků a závodnic je to první start v letošní halové sezóně. Málokdo sezónu začal.“

V Jablonci se mají určitě diváci na co těšit. Mezi nejatraktivnější disciplíny bude určitě patřit závod o nejrychlejšího sprintera na 60 metrů, kterého se zúčastní nejlepší čeští sprintéři Stromšík, Veleba a Hampl. „Další zajímavou disciplínou bude skok daleký. Startovní listina obsahuje taková jména, jako je Radek Juška, náš nejlepší závodník. A u něho to bude první letošní start v sezóně. A bude mít kvalitní zahraniční konkurenci ve dvou ukrajinských závodnících, kteří jsou také na úrovni osmi metrů. A ve skoku dalekém budou ještě na startu dva zástupci Anglie, oba také skáčou kolem osmi metrů. Tato disciplína určitě slibuje velkou podívanou,“ uvedl Dušan Molitoris.

Přijede i mistr Evropy

Ozdobou mítinku bude pravidelný účastník, reprezentant a nejlepší ve vrhu koulí, mistr Evropy Tomáš Staněk. I on odstartuje halovou sezónu právě v Jablonci. A napínavý průběh určitě nabídne i skok o tyči, kde se představí Jan Kudlička, Matěj Štěrba a Dan Bárta, který je odchovancem TJ LIAZ. „Škoda, že původně přihlášený překážkář Petr Svoboda se pro nemoc nemůže zúčastnit. I tak ale budou mít překážky kvalitní obsazení.O medaile budou bojovat zase i dva zástupci Ukrajiny.

Top české dálkařky

„V kategorii žen se sejde celá česká špička dálkařek a ty si poměří síly se závodnicí z Ukrajiny. V běhu na 60 metrů překážek uvidíme souboj Markéty Štolové a Heleny Jiranové se dvěma Ukrajinkami. V souboji o nejrychlejší sprintérku na 60 metrů se utkají Klára Saidlová s Barborou Dvořákovou a Slovenkou Victorií Forsterovou. Silnou konkurencí jim budou dvě zahraniční účastnice Marie Michalacheová z Rumunska a Hany Chubkovtsová z Ukrajiny.“Letošní ročník Jablonecké haly nabídne také jednu novinku. Pořadatelé zařadili do plánu celodenních klání ještě předprogram. Ten odstartuje ve 14 hodin. „V něm dáme šanci našim mladým nadějím, dorostenkám, dorostencům, juniorům a juniorkám, překážkářům, trojskokanům a trojskokankám. A přidají se k nim také závodníci v běhu na šedesát metrů. Těch se na letošní „halu“ přihlásilo rekordně velké množství, čtyřiačtyřicet běžců. A proto budou mít dva rozběhy právě v předprogramu a tři v hlavním programu,“ uvedl k programu ředitel Jablonecké haly.

Ruda Pinkas
Bastard je jeho dítě. Rudův extrémní závod má stále více fanoušků

Každoročně připravují organizátoři Jablonecké haly také závod pro prvňáčky místních škol. Zájem je vždycky veliký. Letos byl sice poznamenaný také aktuální pandemickou situací ve školách, ale prvňáčci si přece jen zaběhali. A ti nejlepší z nich se představí ve finálovém běhu na padesát metrů žáků a žákyň prvních tříd v rámci hlavního programu.

Chystá se novinka

„Závod máme pro školáky připravený. A už nyní mohu prozradit, že chceme obnovit tradici a zorganizovat začátkem letní sezóny samostatný závod, přebor jabloneckých škol určený pro prvňáky,“ informoval o další zajímavé aktivitě Molitoris.A to není jediná novinka. V rámci Jablonecké haly budou diváci přítomni také křtu knihy, která byla vydaná při příležitosti 75. výročí založení atletiky v Jablonci. „Vydali jsme knihu, která je velmi zajímavá a hodně se povedla. Při slavnostním zahájení sobotního mítinku ji představitelé kraje a města pokřtí. Na vzniku této publikace se nejvíce podíleli Petr David, Václav Novotný, Pavel Procházka a Miroslav Vavřín. Těm patří velké poděkování. Byla to náročná práce.“Pořadatelé mají připravené pro závodníky hodnotné ceny včetně finančních pro medailová místa. Ale hlavně si každý z účastníků odnese svoje startovní číslo se jménem jako vzpomínku na Jabloneckou halu 2022.

Jablonecký atletický oddíl TJ LIAZ má na svém kontě řadu významných akcí, které organizačně zvládli jeho zástupci vždycky velmi dobře. I proto se do Jablonce rádi vracejí jak čeští tak zahraniční sportovci. Zorganizovat takovou akci od přihlášek, přes rozhodčí až po medaile a statistiku výsledků, to není jednoduché. A ředitel závodu děkuje všem, kteří se na organizací mítinku s padesátiletou tradicí podílejí.

Účastníci Jablonecké haly se těší na fanoušky, kteří je přijdou podpořit. Hlavní program začíná v 17 hodin slavnostním zahájením. Při vstupu do haly se musí diváci prokázat platným testem, očkováním nebo prodělanou chorobou. Vstupné je sto korun.

Z programu: po slavnostním zahájení 60 překážek ženy, 17,05 tyč muži, 17,10 dálka ženy, 17,20 60 m muži rozběh, 17,40 koule 7,26 kg, 17,55 nejrychlejší prvňák dívky, 18 h dálka muži, 18,05 nejrychlejší prvňák – chlapci, 18,20 finále ženy 60 m překážek, 18,35 finále muži. 18,50 běh na 60 m finále ženy, 19 finále muži.