VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaký byl uplynulý rok pro sportovce a kluby?

Českolipsko - Sportovní redakce oslovila se dvěma otázkami několik borců, trenérů a funkcionářu z Českolipska, aby zhodnotili letošní rok

1.1.2011 2
SDÍLEJ:

Plavkyně Petra Chocová.Foto: archiv

Další rok končí. A to i ten sportovní. Bývá zvykem, že většina z nás rekapituluje a hodnotí, jaký ten uplynulý byl. A právě proto sportovní redakce Českolipského deníku oslovila několik vybraných osobností z našeho okresu se dvěma otázkami:

1. Mohli byste zrekapitulovat právě končící rok po vaší sportovní stránce ?

2. Co popřejete sobě, sportovcům v našem regionu a čtenářům Deníku do roku 2011?

Zde jsou jejich odpovědi :

Josef Kelemen, reprezentant v alpském lyžování

1. Uplynulý rok bych zhodnotil jako úspěšný, když se mi hlavně ve slalomu speciál podařilo několik velmi dobrých výsledků. Mezi nejvýraznější bych zařadil 4. místo na MČR ve Špindlerově Mlýně a 31. místo v Evropském poháru v německém Oberjochu. Na jaře jsem se rozhodl změnit tréninkový systém. Ukončil jsem spolupráci s rakouským trenérem Trenkwalderem a nyní se připravuji v tréninkové skupině s českými závodníky. Tato změna mi podle mého názoru prospěla.
2. Do nového roku bych rád našim sportovcům popřál jen to nejlepší a hodně úspěchů, aby se dařilo náš region hrdě reprezentovat a zviditelňovat. A čtenářům Českolipského deníku bych rád popřál hodně štěstí, zdraví a hodně dobrých zpráv v roce 2011.

Štěpán Slaný, trenér FBC Č. Lípa, hráč extraligové M. Boleslavi, reprezentant ČR

1. Náš florbalový klub má stále stoupající tendenci, daří se oddíl dále rozvíjet a postupně dohánět florbalovou špičku v České republice. Na školách jsme sportem číslo jedna a právě i práce s mládeží z nás dělá čím dál více úspěšnější klub. Již několik let klepeme na dveře první ligy a věřím, že v roce 2011 se najde, i díky hale, ideální konstelace v postupovém boji. O historický postup se snaží i junioři, kteří jsou po polovině soutěže na postupovém místě do baráže o juniorskou extraligu. Pro mě osobně to byl jinak bronzový rok, po dubnovém extraligovém bronzu jsem získal i medaili bronzové barvy na mistrovství světa.
2. Svému klubu v České Lípě přeji úspěšné dotažení našich snů a v nové sezoně se po 13 letech ukázat poprvé v domácím prostředí. Věřím, že podmínky v naší hale budou takové, že zde naleznou všichni důstojné a přístupné prostředí pro reprezentaci města. Sportovním čtenářům Českolipského deníku přeji mnoho zajímavých zpráv, hlavně o úspěších českolipského sportu, Česká Lípa si to zaslouží, a myslím, že obecně sport v našem městě má ještě co dohánět. Na závěr přeji to nejdůležitější: zdraví a radost ze sportování.“

Jiří Obrovský, sekretář FC Nový Bor

1. Pokud mám odpovědět za náš klub, tak byl docela úspěšný, od žáčků v přípravkách až po dospělé, i když v některých soutěžích jsme mohli být na lepším umístění v tabulkách. Hlavně se náš fotbal zase stabilizuje a získává svojí pozici!
2. Sám sobě mohu přát hlavně zdraví, a to všem v rodině a té fotbalové také. To samé všem sportovcům a hlavně, aby ostatní na ně nezapomínali v podpoře ekonomické i materiální. Méně všelijakých katastrof. Čtenářům Deníku pak rychlé zpravodajství a hlavně řádné doručování.

Ivana Loubková, atletka, triatlonistka TT Cyklorenova Cvikov

1. Pro mě byl uplynulý rok velmi úspěšný, zároveň motivující, protože mám ještě rezervy, o kterých vím, že jdou zlepšit a ještě tento rok jsem na nich začala pracovat.
2. Samozřejmě sobě i jiným sportovcům úspěchy a zdraví, bez něj se aktivita neobejde, čtenářům to samé v jejich sféře a mnoho příjemného čtení v Českolipském deníku.

Jakub Ujka, trenér fotbalistů Bukovan a rozhodčí LKFS

1. S rokem 2010 mohu vyjádřit spokojenost, neboť jsme posunuli maximum bukovanské historie, když jsme v uplynulém ročníku skončili na 2. místě v I. B třídě a navíc se nám podařilo postoupit až do semifinále krajského poháru. I podzimní část se nám, až na poslední dvě kola, vydařila. Ta nás bohužel stála pokles o několik míst v tabulce. Ale důležitý je bodový zisk, na němž se do jarní části dá stavět.
2. V roce 2011 chci nám i všem sportovcům popřát, ať nás naše koníčky baví, ať nám přinášejí více radosti než starostí. A všem bych chtěl popřát především hodně zdraví!

Petr Mánek, trenér novoborských sportovních lezců

1. Myslím, že náš oddíl mladých sportovních lezců v roce 2010 dokázal, že patří k absolutní české špičce. Z finančních důvodů se nemohl zúčastnit tolika zahraničních startů jako před rokem, přesto jsem s výsledky docela spokojen.
2. Tak samozřejmě všem přeji mnoho úspěchů, přízeň sponzorů a uznání od veřejnosti.

Roman Hejna, sportovní ředitel Arsenalu Č. Lípa

1. Celkově lze říci, že naše sportovní cíle v tomto roce naplněny nebyly. Neustále máme co zlepšovat po sportovní, materiální, ale i ekonomické stránce. Naše ambice jsou rozhodně vyšší. Z tohoto pohledu velmi pozitivně vnímáme povolební obsazení radnice v České Lípě v čele s paní starostkou Hanou Moudrou. Takto zvolené zastupitelstvo je garantem kvalitní podpory pro českolipský sport minimálně po další čtyři roky.
2. Já osobně přeji kopané v České Lípě širokou mládežnickou základnu, kvalitní trenéry, sportovní výsledky, věrné fanoušky a v neposlední řadě bohaté a štědré sponzory. Všem sportovcům kvalitní sportoviště pro jejich co nejlepší výkony. Čtenářům Českolipského deníku jen samé veselé a pozitivní zprávy. A nám všem pevné zdraví.

Konstantin Chocholouš, trenér volejbalistů Loko Č. Lípa (1. liga)

1. Letošní rok byl pro českolipský volejbal výjimečný. Na jeho začátku jsme dohráli druhou část 2. ligy. Sice se nám ji nepodařilo vyhrát, skončili jsme na druhém místě, ale ještě před skončením soutěže jsme byli dohodnuti s Jabloncem o výměně soutěží, a tak od září hrajeme 1. ligu. Ta se na Českolipsku hraje vůbec poprvé. Družstvo si nevede špatně a ostudu rozhodně neudělalo. Jsme na devátém místě.
2. Přání do nového roku? Pro mě by po sportovní stránce bylo nádherné s klukama postoupit do play-off. Jinak všem sportovcům samozřejmě přeji pevné zdraví, protože bez něj se sportovat nedá. A všem ostatním pohodu, hodně štěstí a splnění všech přání.

Pavel Znamenáček, trenér karatistů Sport Relax

1. Tento rok byl opět velmi vydařený. Jako trenér jsem velmi spokojený s mládežnickou a seniorskou úrovní v klubu. Pokud budu hodnotit moji osobu, tak jsem splnil všechny mety. Vyhrál jsem MS WTKA v Itálii v kategorii individual a teamů, obsadil 2. místo v kategorii Open stylů a třetí příčku v sebeobraně. Byl jsem spolu s našimi reprezentanty vyhodnocen na prestižní anketě bojových umění Noc mistrů v Praze.
2. Jako každý sportovec a trenér si přeji mnoho zdraví, také je potřeba štěstí, vytrvalost a píli. Všem sportovcům radost z dosažených výsledků a umění přijmout prohru. A Českolipskému deníku přeji mnoho skvělých a spokojených čtenářů i v roce 2011.

Petra Chocová, reprezentantka v plavání

1. Po sportovní stránce to byl jeden z nejlepších roků. Na ME v dlouhém bazénu jsem si vyplavala 9. místo, což pro mě znamená zatím největší úspěch, na ME v krátkém bazénu jsem přes spoustu zdravotních problémů dokázala zaplavat velice kvalitní časy a dvě finále, které mě nominovaly na MS v krátkém bazénu, kde jsem si poprvé zaplavala semifinále. Já jsem s tímto rokem spokojená po sportovní stránce…“
2. Popřála bych nám všem hlavně pevné zdraví, což je základ, dále spoustu štěstí, lásky, úspěchu, splněných přání a úsměv na tváři po celý rok.

Jiří Jelínek, předseda TJ Spartak Dubice

1. Jsem rád, že se nám s Dubicí podařilo postoupit do 1. B třídy, což je pro nás, myslím, soutěž „tak akorát“. A taky že jsme se v ní neztratili a po rozpačitém vstupu náš převážně mladý tým prokázal své kvality a po podzimu obsadil 3. místo.
2. Budu mluvit převážně za fotbal. Byl bych rád, kdyby v Lípě vzniklo hřiště s umělou trávou, protože je nelogické, že v čtyřicetitisícovém městě ještě není a za přípravou se jezdí do Boru nebo Mimoně… A pak samozřejmě urychlená dostavba haly pro ostatní sporty. I ta už tu měla být dávn

Autor: Radek Valenta

1.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník - back office. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: ŘP skupiny B (vlastní auto výhodou), pokročilá znalost práce na PC (MS Office, internet, EVI8 výhodou), výborné komunikační schopnosti a písemný projev, základní znalost AJ, samostatnost, zodpovědnost, Náplň práce: veškerá administrativní podpora - tvorba faktur, objednávek, cenových nabídek, nákup zboží a materiálu, evidence odpadů, obsluha bankovního účtu, …., Zaměstnanecké výhody: dle dohody, První kontakt se zaměstnavatelem: e-mailem.. Pracoviště: Alcedo is, s.r.o. - b. němcové, Boženy Němcové, č.p. 2942, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Alena Pekárková, +420 604 952 351.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 21 700 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA - obsluha na bowling. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21700 kč, mzda max. 37000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Požadavky:, - práce s pokladním systémem , - obsluha hostů od objednávání až po zaplacení, - kompletní znalost jídelního, nápojového a vinného lístku, - připravovat restauraci před a po provozu , - udržovat čistotu a pořádek svěřených prostor, Zaměstnanecké výhody: ubytování zdarma, stravování., Hlásit se e-mailem.. Pracoviště: Malevil, s.r.o., 471 25 Jablonné v Podještědí. Informace: Jiří Holec, +420 775 888 364.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 26 000 Kč

Ostatní lékaři specialisté Lékař/ka na oddělení klinické mikrobiologie. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme vysokoškolské vzdělání dle zákona č. 95/2004 Sb., specializovaná způsobilost a praxe výhodou, morální a občanskou bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor. , Mzdové podmínky budou dohodnuty při osobním setkání. , Nástup možný ihned nebo dle dohody. , Nabízíme:, - zázemí stabilní společnosti, - zajímavou práci v moderním pracovním prostředí s možností seberealizace, - možnost profesního růstu, - významná podpora vzdělávání , - závodní stravování, - zaměstnanecké akce, - příspěvek na penzijní připojištění, - výhodný zaměstnanecký tarif od O2, - 5 týdnů dovolené, - slevová karta do lékárny a Centra zdraví, - odměny při pracovním výročí, První kontakt emailem!, Pozice je vhodná i pro OZP a absolventy!. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavlína Pilařová, +420 487 954 035.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 24 100 Kč

Lékaři v anesteziologických oborech Lékař/ka na anesteziologicko - resuscitační oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Purkyňova 1849, Česká Lípa, Mzdové podmínky budou dohodnuty při osobním setkání , Nabízíme: zázemí stabilní ziskové akciové společnosti, moderní pracovní prostředí, přístrojové vybavení na vysoké úrovni, výborné finanční ohodnocení, možnosti profesního růstu, možnost trvalého vzdělávání, Dále nabízíme Zdravé stravování za zvýhodněné ceny, významnou podporu vzdělávání bez kvalifikačních dohod včetně studijního volna, týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, věrnostní kartu s maximální slevou do Nemocniční lékárny a Centra zdraví, odměny za pracovní výročí, výhodné mobilní tarify i pro rodinné příslušníky, pomoc při zajištění ubytování, společenské akce., Požadujeme: VŠ vzdělání dle zákona č. 95/2004 Sb., specializovanou způsobilost v oboru (případně absolvent nebo lékař se základním kmenem), morální a občanská bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor., Nástup možný ihned nebo dle dohody.. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavlína Pilařová, +420 487 954 035.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Silný vítr zasáhl i Liberecký kraj. Stromy na trati i zastavená lanovka

Fotbalisté dubického Spartaku se stali Okresními přeborníky Českolipska.

Dubice slaví titul přeborníka okresu

FOTO: Během podpořili dobrou věc

Liberecký kraj – Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. Tak zní hlavní heslo T-Mobile Olympijského běhu, který se konal ve středu po celé České republice. 

Meteorologové varují před silnými bouřkami. Na severu Čech hrozí silný vítr

Severní Čechy - Na většině území České republiky se ve čtvrtek odpoledne vyskytnou bouřky s nárazy větru do 90 kilometrů v hodině, doprovázet je může krupobití. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

OBRAZEM: Tutti Frutti oslavili deset let

Česká Lípa – Úspěšná taneční skupina Tutti Frutti z České Lípy v úterý ve velkém stylu oslavila desetileté výročí své existence.

Úřady vyzývají: Nezalévejte zahrady, nemyjte auta

Liberecký kraj – Zákaz odběru vody z řek a potoků už platí pro téměř celé Českolipsko.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT