VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaký byl uplynulý rok pro sportovce a kluby?

Českolipsko - Sportovní redakce oslovila se dvěma otázkami několik borců, trenérů a funkcionářu z Českolipska, aby zhodnotili letošní rok

1.1.2011 2
SDÍLEJ:

Plavkyně Petra Chocová.Foto: archiv

Další rok končí. A to i ten sportovní. Bývá zvykem, že většina z nás rekapituluje a hodnotí, jaký ten uplynulý byl. A právě proto sportovní redakce Českolipského deníku oslovila několik vybraných osobností z našeho okresu se dvěma otázkami:

1. Mohli byste zrekapitulovat právě končící rok po vaší sportovní stránce ?

2. Co popřejete sobě, sportovcům v našem regionu a čtenářům Deníku do roku 2011?

Zde jsou jejich odpovědi :

Josef Kelemen, reprezentant v alpském lyžování

1. Uplynulý rok bych zhodnotil jako úspěšný, když se mi hlavně ve slalomu speciál podařilo několik velmi dobrých výsledků. Mezi nejvýraznější bych zařadil 4. místo na MČR ve Špindlerově Mlýně a 31. místo v Evropském poháru v německém Oberjochu. Na jaře jsem se rozhodl změnit tréninkový systém. Ukončil jsem spolupráci s rakouským trenérem Trenkwalderem a nyní se připravuji v tréninkové skupině s českými závodníky. Tato změna mi podle mého názoru prospěla.
2. Do nového roku bych rád našim sportovcům popřál jen to nejlepší a hodně úspěchů, aby se dařilo náš region hrdě reprezentovat a zviditelňovat. A čtenářům Českolipského deníku bych rád popřál hodně štěstí, zdraví a hodně dobrých zpráv v roce 2011.

Štěpán Slaný, trenér FBC Č. Lípa, hráč extraligové M. Boleslavi, reprezentant ČR

1. Náš florbalový klub má stále stoupající tendenci, daří se oddíl dále rozvíjet a postupně dohánět florbalovou špičku v České republice. Na školách jsme sportem číslo jedna a právě i práce s mládeží z nás dělá čím dál více úspěšnější klub. Již několik let klepeme na dveře první ligy a věřím, že v roce 2011 se najde, i díky hale, ideální konstelace v postupovém boji. O historický postup se snaží i junioři, kteří jsou po polovině soutěže na postupovém místě do baráže o juniorskou extraligu. Pro mě osobně to byl jinak bronzový rok, po dubnovém extraligovém bronzu jsem získal i medaili bronzové barvy na mistrovství světa.
2. Svému klubu v České Lípě přeji úspěšné dotažení našich snů a v nové sezoně se po 13 letech ukázat poprvé v domácím prostředí. Věřím, že podmínky v naší hale budou takové, že zde naleznou všichni důstojné a přístupné prostředí pro reprezentaci města. Sportovním čtenářům Českolipského deníku přeji mnoho zajímavých zpráv, hlavně o úspěších českolipského sportu, Česká Lípa si to zaslouží, a myslím, že obecně sport v našem městě má ještě co dohánět. Na závěr přeji to nejdůležitější: zdraví a radost ze sportování.“

Jiří Obrovský, sekretář FC Nový Bor

1. Pokud mám odpovědět za náš klub, tak byl docela úspěšný, od žáčků v přípravkách až po dospělé, i když v některých soutěžích jsme mohli být na lepším umístění v tabulkách. Hlavně se náš fotbal zase stabilizuje a získává svojí pozici!
2. Sám sobě mohu přát hlavně zdraví, a to všem v rodině a té fotbalové také. To samé všem sportovcům a hlavně, aby ostatní na ně nezapomínali v podpoře ekonomické i materiální. Méně všelijakých katastrof. Čtenářům Deníku pak rychlé zpravodajství a hlavně řádné doručování.

Ivana Loubková, atletka, triatlonistka TT Cyklorenova Cvikov

1. Pro mě byl uplynulý rok velmi úspěšný, zároveň motivující, protože mám ještě rezervy, o kterých vím, že jdou zlepšit a ještě tento rok jsem na nich začala pracovat.
2. Samozřejmě sobě i jiným sportovcům úspěchy a zdraví, bez něj se aktivita neobejde, čtenářům to samé v jejich sféře a mnoho příjemného čtení v Českolipském deníku.

Jakub Ujka, trenér fotbalistů Bukovan a rozhodčí LKFS

1. S rokem 2010 mohu vyjádřit spokojenost, neboť jsme posunuli maximum bukovanské historie, když jsme v uplynulém ročníku skončili na 2. místě v I. B třídě a navíc se nám podařilo postoupit až do semifinále krajského poháru. I podzimní část se nám, až na poslední dvě kola, vydařila. Ta nás bohužel stála pokles o několik míst v tabulce. Ale důležitý je bodový zisk, na němž se do jarní části dá stavět.
2. V roce 2011 chci nám i všem sportovcům popřát, ať nás naše koníčky baví, ať nám přinášejí více radosti než starostí. A všem bych chtěl popřát především hodně zdraví!

Petr Mánek, trenér novoborských sportovních lezců

1. Myslím, že náš oddíl mladých sportovních lezců v roce 2010 dokázal, že patří k absolutní české špičce. Z finančních důvodů se nemohl zúčastnit tolika zahraničních startů jako před rokem, přesto jsem s výsledky docela spokojen.
2. Tak samozřejmě všem přeji mnoho úspěchů, přízeň sponzorů a uznání od veřejnosti.

Roman Hejna, sportovní ředitel Arsenalu Č. Lípa

1. Celkově lze říci, že naše sportovní cíle v tomto roce naplněny nebyly. Neustále máme co zlepšovat po sportovní, materiální, ale i ekonomické stránce. Naše ambice jsou rozhodně vyšší. Z tohoto pohledu velmi pozitivně vnímáme povolební obsazení radnice v České Lípě v čele s paní starostkou Hanou Moudrou. Takto zvolené zastupitelstvo je garantem kvalitní podpory pro českolipský sport minimálně po další čtyři roky.
2. Já osobně přeji kopané v České Lípě širokou mládežnickou základnu, kvalitní trenéry, sportovní výsledky, věrné fanoušky a v neposlední řadě bohaté a štědré sponzory. Všem sportovcům kvalitní sportoviště pro jejich co nejlepší výkony. Čtenářům Českolipského deníku jen samé veselé a pozitivní zprávy. A nám všem pevné zdraví.

Konstantin Chocholouš, trenér volejbalistů Loko Č. Lípa (1. liga)

1. Letošní rok byl pro českolipský volejbal výjimečný. Na jeho začátku jsme dohráli druhou část 2. ligy. Sice se nám ji nepodařilo vyhrát, skončili jsme na druhém místě, ale ještě před skončením soutěže jsme byli dohodnuti s Jabloncem o výměně soutěží, a tak od září hrajeme 1. ligu. Ta se na Českolipsku hraje vůbec poprvé. Družstvo si nevede špatně a ostudu rozhodně neudělalo. Jsme na devátém místě.
2. Přání do nového roku? Pro mě by po sportovní stránce bylo nádherné s klukama postoupit do play-off. Jinak všem sportovcům samozřejmě přeji pevné zdraví, protože bez něj se sportovat nedá. A všem ostatním pohodu, hodně štěstí a splnění všech přání.

Pavel Znamenáček, trenér karatistů Sport Relax

1. Tento rok byl opět velmi vydařený. Jako trenér jsem velmi spokojený s mládežnickou a seniorskou úrovní v klubu. Pokud budu hodnotit moji osobu, tak jsem splnil všechny mety. Vyhrál jsem MS WTKA v Itálii v kategorii individual a teamů, obsadil 2. místo v kategorii Open stylů a třetí příčku v sebeobraně. Byl jsem spolu s našimi reprezentanty vyhodnocen na prestižní anketě bojových umění Noc mistrů v Praze.
2. Jako každý sportovec a trenér si přeji mnoho zdraví, také je potřeba štěstí, vytrvalost a píli. Všem sportovcům radost z dosažených výsledků a umění přijmout prohru. A Českolipskému deníku přeji mnoho skvělých a spokojených čtenářů i v roce 2011.

Petra Chocová, reprezentantka v plavání

1. Po sportovní stránce to byl jeden z nejlepších roků. Na ME v dlouhém bazénu jsem si vyplavala 9. místo, což pro mě znamená zatím největší úspěch, na ME v krátkém bazénu jsem přes spoustu zdravotních problémů dokázala zaplavat velice kvalitní časy a dvě finále, které mě nominovaly na MS v krátkém bazénu, kde jsem si poprvé zaplavala semifinále. Já jsem s tímto rokem spokojená po sportovní stránce…“
2. Popřála bych nám všem hlavně pevné zdraví, což je základ, dále spoustu štěstí, lásky, úspěchu, splněných přání a úsměv na tváři po celý rok.

Jiří Jelínek, předseda TJ Spartak Dubice

1. Jsem rád, že se nám s Dubicí podařilo postoupit do 1. B třídy, což je pro nás, myslím, soutěž „tak akorát“. A taky že jsme se v ní neztratili a po rozpačitém vstupu náš převážně mladý tým prokázal své kvality a po podzimu obsadil 3. místo.
2. Budu mluvit převážně za fotbal. Byl bych rád, kdyby v Lípě vzniklo hřiště s umělou trávou, protože je nelogické, že v čtyřicetitisícovém městě ještě není a za přípravou se jezdí do Boru nebo Mimoně… A pak samozřejmě urychlená dostavba haly pro ostatní sporty. I ta už tu měla být dávn

Autor: Radek Valenta

1.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 28 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Provozní zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:minimálně 1 rok praxe, ŘP sk. B, C, T, svářečský průkaz, jeřábnický průkaz výhodou., Nabízíme: 5 týdnů dovolené, stravenky, 13. plat, příspěvek na důchodové připojištění., Schůzku nutné sjednat předem telefonicky v pracovních dnech od 7:00 - 16:00 hod.nebo e-mailem.. Pracoviště: Elpro - delicia, a.s., výrobní divize stráž pod ralskem, Mírová, č.p. 320, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Pavel Čapek, +420 603 225 009. Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 24 662 Kč Referenti a vrchní referenti Vězeňské služby ČR Příslušník Vězeňské služby ČR. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 24662 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme: střední vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, bezúhonnost, zdravotní, osobnostní a fyzickou způsobilost k výkonu služby, svéprávnost, občanství ČR. , Nabízíme: Nástupní služební příjem 23 720 Kč, náborový příspěvek až 100 000 Kč, 30 dnů dovolené v kalendářním roce, ubytování na ubytovně v místě pracoviště, možnost získání městského nájemního bytu v Mimoni a okolí, příspěvek na stravování, využití posilovny, sauny, využití zotavoven VS ČR k rekreaci, odměny při životním a pracovním výročí, lékařská péče, příspěvek 8 000 Kč na kulturní a sportovní vyžití, možnost čerpání bezúročných půjček z FKSP., První kontakt osobně na adrese Věznice Stráž pod Ralskem, Máchova 260, Stráž p. R., v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod, emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 000 Kč Prodavači v prodejnách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pro maloobchodní prodejnu koberců v České Lípě, OC Paráda Shopping, Děčínská 3271, Česká Lípa přijmeme ihned nebo po dohodě na HPP ( i na DPP i dlouhodobě ) prodavače. Požadujeme dobrý zdravotní stav, výpis z RT, výhodou praxe v oboru. Nabízíme odpovídající mzdu s možností prémiového ohodnocení, profesní růst, příspěvek na stravné formou stravenek a práci v příjemném kolektivu. Své stručné životopisy spolu s občanskou fotografií zašlete na e-mail personalni@breno.cz , nebo se uchazeč může informovat přímo u vedoucí na prodejně. Vybraní uchazeči pak budou vyrozuměni o dalším postupu.. Pracoviště: Koberce breno, spol. s r.o. - 026 - česká lípa - oc paráda shopping, Děčínská, č.p. 3271, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: , . Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 18 500 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 20500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Skladník v mrazírenském skladu - práce v mrazu., Požadujeme: platný průkaz na VZV,samostatnost a pečlivost., Nabízíme: stravenky, První kontakt emailem - zaslání životopisu.. Pracoviště: Frigoexim spol. s r.o. - 002, Česká, č.p. 3351, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavla Chomátová, +420 773 416 220;kvalita@frigoexim.eu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šestý závod Autodrom Rally Série byl dramatický.

Autodrom Rally Série zamíří do Sosnové

HC Česká Lípa.

Hráče jsem hledal pomalu i na parkovišti

Běh získává na oblibě

Česká Lípa - Letošní už 22. ročník Okresní běžecké ligy Českolipska je u konce.

Novoborský Jan Rázl bere bronz na republice

Liberecký kraj - V Karlových Varech se uskutečnilo první z mistrovství republiky jednotlivců v badmintonu kategorie do 15 let.

Česká Lípa neuhájila dvoubrankové vedení

Česká Lípa - Hokejisté padli doma s Varnsdorfem 5:6 a jsou poslední. „Neudrželi jsme nervy na uzdě. Takto se hokej hrát nedá,“ bědoval trenér František Richter.

Českolipští karatisté získali na domácím šampionátu dva tituly

Česká Lípa - Sport Relax pořádal republikový šampionát, na kterém vybojoval 13 medailí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT