V nejdůležitějším závodě sezony zúročil svoji přípravu a skvělou formu.

Do Odoleny Vody se sjela více než stovka jezdců z celé republiky. Na rychlém okruhu, který neodpouštěl žádnou chybu a každé jezdcovo zaváhání se trestalo propadem skrze startovní pole směrem vzad, se výrazně prosadil českolipský cyklista Jan Matoušek.

Trať, která vyžadovala nejen neustálou koncentraci, ale především jistou ruku při vedení kola úzkými pěšinkami s množstvým zatáček, dokonale prověřila techniku všech účastníků. Náročným úsekem byl rychlý sjezd, plný kořenů a terénních nerovností, který byl pro mnohé neskousnutelným oříškem. Mezi lahůdky okruhu se pak řadily sjezdová sekce, ve které závodníci zdolávali zhruba čtyři desítky schodů, a nevyzpytatelný průjezd blátivým brodem.

Startovní pole se natáhlo ihned po startu, který byl v prudkém stoupání po kluzké zámecké dlažbě. Do terénu tak najížděla již oddělená čtyřčlenná skupina očekávaných favoritů, která se svým pronásledovatelům začala okamžitě vzdalovat. Matoušek se do vedení propracoval během prvního okruhu a ihned začal svým konkurentům ujíždět. Každým kolem svůj náskok, který činil v polovině závodu téměř půl minuty,

zkušeně kontroloval. Proto si také mohl dovolit v posledním okruhu lehce zvolnit, příliš neriskovat a dojet závod na jistotu. Navázal tak na svůj 3 roky starý juniorský titul mistra ČR SAC v MTB. Matoušek statečně bojuje i v ČP horských kol v kategorii Muži-Open, kde si po třetím závodě drží 5. příčku.